1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Hello IT world

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од Branchez, 12 Февруари 2011.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Branchez

  Branchez
  Intern

  52
  15
  3 Февруари 2011
  Машко
  Некое време воајерски го посетувам сајтот, па бидејќи ми се бендиса :bravo:, решив да ви се придружам. Се надевам на добар престој и по некоја репутација +.
   
  2 « број на членови на кои им се допаѓа ова.
 2. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  344
  19 Април 2010
  Машко
 3. petre.dimov

  petre.dimov
  Gaining Experience

  918
  234
  27 ноември 2008
  Машко
  Software developer
 4. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
 5. Nakolce

  Nakolce
  Gaining Experience

  941
  87
  18 Септември 2009
 6. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,550
  25,669
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 7. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,524
  11 Декември 2008
  Машко
 8. krema

  krema
  Professor

  10,127
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  еве и од мене :Dobredojde:
   
 9. Mo3oK4e

  Mo3oK4e
  Intern

  476
  20
  8 Декември 2009
 10. pilch@rd

  [email protected]
  Gaining Experience

  1,338
  131
  22 Август 2009
  Добредојде на македонскот ИТ Форум. Имај пријатен престој :)
   
 11. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
 12. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,204
  785
  8 Мај 2010
  Машко
 13. Supporter

  Supporter
  Gaining Experience

  850
  141
  31 Август 2008
 14. ChemicalAngel

  ChemicalAngel
  Gaining Experience

  794
  210
  24 ноември 2008
 15. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  618
  171
  29 Септември 2010
  Добредојде :))

  P.S. Ова ми се допаѓа што многу брзо се шири бројот на членови на форумов :bravo:
   
 16. Aleksandar!

  Aleksandar!
  Gaining Experience

  533
  168
  29 Јули 2010
 17. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
 18. masterficx

  masterficx
  Gaining Experience

  1,345
  349
  5 Јули 2009
 19. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
 20. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,629
  1,294
  13 Август 2009
  Машко
Слични теми
 1. StarBuck
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  3,973
 2. puler
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  2,133
 3. HijackHacker
  Одговори:
  35
  Прегледи:
  3,500
 4. Arabian
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  709
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...