• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Helldorado

  • Ја почнал/а темата
  • #1
8 ноември 2007
81
0


***********************************************************
Minimum:
*Operating System: Windows XP/Vista
*Processor: 2.0 GHz Processor
*RAM: 512 MB
*DVD-ROM
*Hard drive space: 4 GB available
*Video: 128 MB RAM and DirectX(tm)9 compatible
*Sound: DirectX(tm)-compatible sound card
*Input: Keyboard, mouse

Recommended:
*Operating System: Windows XP/Vista
*Processor: 2.5 GHz Processor
*RAM: 768 MB (Windows XP) 1024 MB (Windows Vista)
*DVD-ROM
*Hard-drive space: 4 GB available
*Video: 256 MB RAM and DirectX(tm)9 compatible
*Sound: DirectX(tm)-compatible sound card
*Input: Keyboard, mouse
*********************************************************
Video:
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=seO8tEoDAuA"]YouTube - Helldorado Trailer[/ame]
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,983
Мислења
854,190
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно