1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

hdmi to vga, vga to hdmi

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Avid, 26 Март 2020 во 10:31.

 1. Avid

  Avid
  Guru

  4,268
  6,362
  21 Јануари 2009
  Го земал веќе другаров тоа без кабел шо е. Го заебав ја вчера и хдми кабел му реков да земе пошо се збунив... ама ај ќе му се најде за нешо може. Се надевам нема да цркне конверторчето.
   
 2. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,612
  1,705
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Зашто би цркнало? :)
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,752
  7,176
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Го имам истово скоро 2 години, на безброј карти и лаптопи е поврзано и работи без проблем. Е сега земи го ова мислење со резерва затоа што јас не го користам 24/7 туку само пола саат или саат во секоја прилика.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 4. neraaa

  neraaa
  Intern

  10
  9
  17 Јануари 2014
  Машко
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Avid

  Avid
  Guru

  4,268
  6,362
  21 Јануари 2009
  Зашто му цркнало на @xhktw
   
 6. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,612
  1,705
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  А на сите други што не им цркнало? Може имал лоша струја дома? Лошо заземјување или безброј други работи? Или само е баксуз? :)
   
 7. Avid

  Avid
  Guru

  4,268
  6,362
  21 Јануари 2009
  Може :)
   
 8. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,003
  2,545
  21 Јануари 2011
  Машко
  Многу скап адаптеров, плус му рикнал на некој.
   
  На -={K-O-R-U-N}=- му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,127
  3,481
  7 ноември 2014
  Машко
  Јас го имам ова од Натек, си работеше топ. Да не ме мрзи да барам и да беше за друг освен за Авид, ќе му го подарев...
   
  На -={K-O-R-U-N}=- му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Avid

  Avid
  Guru

  4,268
  6,362
  21 Јануари 2009
  Troll elsewhere.
   
 11. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  84
  6 Април 2013
  Машко
 12. Avid

  Avid
  Guru

  4,268
  6,362
  21 Јануари 2009
  1. Фала што помагаш
  2. Купено е веќе, читај ги целосно темите кога се кратки пред да постираш
  3. Го нема на залиха ова
   
 13. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  84
  6 Април 2013
  Машко
  Сепак нека стои да не се заебат и други и уплеткаат од кабли за ситни пари. А под 3 пишав дека е така ЧИТАЈ пред да постираш, може моментално го нема.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 14. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  290
  233
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  2 страни дискутиравте за HDMI то VGA адаптер

  само сакам да стои ова мислење овде
  #flattenthecurve #corona2020
   
  На RoninMK и xhktw им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...