• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

HDD

  • Ја почнал/а темата Mao
  • Време на почнување
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,263
1,049
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
Bi sakal da preopracate nekoj softwer koj raboti pod windows a ne dos za skeniranje i proveruvanje na situacijata na diskot. Temperatura, bad sectors, capacitet i slicni raboti. Sakam da proveram na stariot pc zasto nesto ne mi raboti kako treba mnogu krchi :p
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Порано користев Norton Disk Doctor кој е дел од Norton Utilities на Symantec.. Функционираше одлично.
Сега, искрено, немам поим. Најверојатно некој друг член на форумов е запознаен со ова и ќе ти одговори :)

Bump
 

CyberLord

Intern
16 април 2007
135
2
Bi sakal da preopracate nekoj softwer koj raboti pod windows a ne dos za skeniranje i proveruvanje na situacijata na diskot. Temperatura, bad sectors, capacitet i slicni raboti. Sakam da proveram na stariot pc zasto nesto ne mi raboti kako treba mnogu krchi :p
Побарај на страната на производителот за дискот, таму би требало да има таква програма за дијагноза на дискот.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,263
1,049
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
E toa zaboraviv da ti kazam pravo, vednas ke proveram. Thx CL :D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,263
1,049
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
umre diskot r.i.p
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,672
Мислења
862,059
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно