• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено HDD WD Blue 3TB & Seagate Basic External 4TB

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,752
11,195
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Нови неотпакувани (купени на 14 мај):

3.5" WD Blue 3TB со две години гаранција од Сетек. Го продавам 4,500 ден.

2.5" (екстерен) Seagate Essentials External Disk 4TB со две години гаранција од Нексио. Го купив 7,200 ден кога цените полудеа. Го продавам 5,500 ден. Може да се користи во лаптоп или десктоп како нормален 2.5“ диск.

Беа земени да не случајно снема залихи на дискови па да се најдат за зловреме. Како ги земав така останаа во фиока.

Двата заедно 9,000 ден.

Се извинувам но не праќам по карго. Само во Скопје за жал.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,752
11,195
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Ај дур ми е тука раката, викенд цена :)

3.5" WD Blue 3TB 4,000 ден. - продаден.
2.5“ External Seagate Essentials 4TB 5,000 ден. - продаден
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #3

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,752
11,195
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Продадени.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,721
Мислења
856,054
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно