1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка HDD WD Blue 2TB 3,5"

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Banjifiko, 8 Февруари 2019.

 1. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,865
  3,917
  28 oктомври 2008
  Продавам (после проценката) 3,5" HDD WD Blue 2TB, со многу малку работни часа (40-на). Има уште 18 месеци гаранција.

  IMG_20190208_221423.jpg

  31-______ð_-2018_22-44.jpg
   
  Nikola Sone, olikomerc и на 100JKO им се допаѓа ова.
 2. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  263
  150
  5 Февруари 2016
 3. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,865
  3,917
  28 oктомври 2008
  Благодарам ама и овој го давам затоа што ми е вишак...:)
   
 4. dreamson

  dreamson
  Gaining Experience

  225
  358
  8 ноември 2009
  Ко ќе оформиш цена пишими заинтересиран сум, ако ми одговара ќе се договориме!
   
 5. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,331
  4,840
  21 Јануари 2009
  нема што да ти пишува, прати си ја темава и ти ќе му пишеш ако ти одговара
   
  Oktar, Gaston, toshex и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,488
  3,385
  11 Декември 2008
  Машко
  Како е дисков во поглед на бучава?

  Ги споредував овој и 3TB Toshiba P300, во Idle гледам 23 dB vs. 27 dB кај тошибата, би требало да е доста тивок?

  Моја проценка околу 3000-ки.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,865
  3,917
  28 oктомври 2008
  Потивок е од DT01ACA300 (го користам и тој), најверојатно затоа што работи на 5400 RPM.
   
  На gOJDO и olikomerc им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,304
  10,698
  23 Јануари 2008
  Манга
  поради тоа и поради тоа што тој од 3tb има повеќе platters.
   
  На Ребро и stormce им се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,483
  4,262
  23 Јуни 2015
  Машко
  3.300 северно македонски денари, сепак е многу малце работен.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,865
  3,917
  28 oктомври 2008
  Нека оди на продажба: 2800 денари фиксно.
   
 11. alkibijad01

  alkibijad01
  Gaining Experience

  131
  108
  8 oктомври 2016
  Резервација ако може.

  Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
   
 12. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,865
  3,917
  28 oктомври 2008
Слични теми
 1. HijackHacker
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,871
 2. X - MaCeDoNiAn
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  2,003
 3. Sukhoi
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  576
 4. Velix
  Одговори:
  36
  Прегледи:
  1,803
 5. Miroslav Ilic
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  433
Вчитување...

Сподели

Вчитување...