1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено HDD 500 GB

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Uber-, 1 oктомври 2019.

Тагови:
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  144
  126
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Замолувам проценка на хард дискови од марка wd blue / seagate/ toshiba / hitachi од по 500GB so 100% health/performance на hd sentinel работени се од 500 до 1000 денови отприлика
   
  Последна промена: 1 oктомври 2019
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,949
  4,183
  28 oктомври 2008
  2.5'' - 1000 денари
  3.5'' - 700 денари
   
  На Uber- му/ѝ се допаѓа ова.
 3. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  331
  280
  21 Мај 2017
  Машко
  1k
   
  На Uber- му/ѝ се допаѓа ова.
 4. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  264
  246
  9 Јули 2018
  Машко
  700 za najbrzo da gi prodadesh
   
  На Uber- му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  144
  126
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Фала ви на проценките.
  На продажба следниве дискови:
  WD Blue 5x парчиња:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Hitachi 1 парче:
  [​IMG]
  [​IMG]

  Toshiba 3 парчиња:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Локација: Скопје. Праќам по карго на ваш трошок.

  Цена: 700 денари парче.
   
  gOJDO, TATA_MATA и на it_boy им се допаѓа ова.
 6. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  144
  126
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  2 тошиби резервирани

  Испратено од тенекија
   
 7. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  144
  126
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
   
 8. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  144
  126
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Резервирана и третата тошиба и хитачито. Останати 5 парчиња ВД Блу.
  Испратено од тенекија
   
 9. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  144
  126
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  WD #3, #5 резервирани. Останати WD #1 #2, #4.

  Испратено од тенекија
   
 10. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  144
  126
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Останати се само 4 парчиња ВД Блу 500ГБ 3.5инчи другите се сите продадени.
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  144
  126
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Bump
  Испратено од тенекија
   
 12. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  144
  126
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Останати само уште две парчиња WD Blue.
   
 13. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  144
  126
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Продадени се сите. Можно е наскоро да имам пак.

  Испратено од тенекија
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  144
  126
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Клуч.

  Испратено од тенекија
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...