• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено HDD 2.5 инчи

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
56
56
Здраво, ќе ве замолам за проценка на хард дисков, изваден од лаптоп заменет со ссд.

5400рпм

1тб
IMG_20210418_181510MP.jpg Screenshot_20210420-201548.png Screenshot_20210420-201526.png

Слики во прилог
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,603
10,883
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
1200
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
56
56
Се продава 1200 денари.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
56
56
Продадено. може клуч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
849,277
Членови
29,441
Најнов член
Nikii
На врв Дно