Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

HBO Max доаѓа на 8ми Март

Josifosky

Intern
24 октомври 2011
93
46
Како што гласи насолвот на 8ми март доаѓа HBO Max претплатата е 6.99 евра а за сите постоечки корисници е 4.66евра.
1643728769165.png
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.276
795
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
хм...? дали тоа значи дека кон А1 100те денари ќе станат 67???
(Македонски муабет одма за џеб фаќање и галамење)

шубо!!! па ајде не ставаат полека на Светска Мапа и Европска пред сѐ
ама би рекол највише поради тие редовните што плаќаат сиве овие години легални стриминг сервиси па увидоа дека има пазар!!!
 

pipelin

*ੈ✩‧₊˚༺☆༻*ੈ✩‧₊˚
8 мај 2010
2.060
1.959
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
macOS
Дали тоа значи дека HBO Max акаунтите кои се пордаваат по 1$ (како и нетфликс) ќе може да се користат и во МК. :censored: Убава вест патем!
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.276
795
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
270 за тројца минимум колку што го стримаме моментално и не е многу голема цена!!!
 

M@RKO

Gaining Experience
3 јуни 2009
1.017
249
Дали на старите модели телевизори со Android tv оперативен систем каде што воопшто не беше достапен во Play Store HBO GO ќе може од утре да инсталирам некако HBO Max? Дали воопшто аpk инсталација на апликацијата ќе може да се инсталира и да функционира добро на постар Philips Android tv?
 

dangthe

Practice makes perfect
5 септември 2008
1.222
1.633
Скопје
Еден проблем е што апликацијата е region-locked, воопшто не е достапна кај нас, не знам како ќе функционира тоа - ќе се појави на App / Play Store и ќе можеме да се логираме со постоечкиот акаунт? Зборувам за корисници што не се претплатени преку оператор туку плаќаме директно со картичка. Се надевам дека го имаат тоа во предвид. Инаку, супер потег.
 

M@RKO

Gaining Experience
3 јуни 2009
1.017
249
Еден проблем е што апликацијата е region-locked, воопшто не е достапна кај нас, не знам како ќе функционира тоа - ќе се појави на App / Play Store и ќе можеме да се логираме со постоечкиот акаунт? Зборувам за корисници што не се претплатени преку оператор туку плаќаме директно со картичка. Се надевам дека го имаат тоа во предвид. Инаку, супер потег.
Од утре ќе биде достапна за во нашава држава и за уште неколку држави во регионов.

Ќе може да се симне од Play Store, Apple Store и можеби Huawei app Store како и да се вика. Со истот акаунт од HBO GO ќе може да се користи без разлика дали си претплатен со картичка или оператот.

HBO GO ќе престане да функционира и ќњ го гасат. Кога ќе влезеш на HBO GO сигурно ќе има известување да си симнеш HBO Max или да си одиш на hbomax.com

Е сега има постари модели на уреди каде што нема да е достапна апликацијата. Мене ме интересира дали воопшто на постар модел Philips телевизори со Android tv оперативен систем ќе може да ја инсталирам apk инстакација и да си функционира нормално?
 
Последна промена:

JellyfitzDMT

Gaining Experience
19 февруари 2020
102
146
Знае некој што ќе биде разликата уствари што се тиче контент?
 

M@RKO

Gaining Experience
3 јуни 2009
1.017
249
Знае некој што ќе биде разликата уствари што се тиче контент?
Ќе има повеќе сидржини иако гледам пишуваат на почетоков нема да бидат сите содржини одма достапни.

Знам дека имаат права за емитување содржини од Warner Bros и во првата најава оној евент презентација за доаѓањето на HBO Max најавија дека новите филмови на Warner Bros ќе се достапни многу побрзо после некоја недела од нивна кино премиера.
 
Последна промена:

Ab@ace

On your way to fame
21 мај 2016
730
617
После 45 дена од кино премира, иначе ја сум претплатник на хбо го со картичка па ке видиме утре што ке биде иначе ке има апликација за самсунг тизен OS

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.492
5.740
После 45 дена од кино премира, иначе ја сум претплатник на хбо го со картичка па ке видиме утре што ке биде иначе ке има апликација за самсунг тизен OS

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
јас чекам да сврти полноќ, преку телеком сум
 

Ab@ace

On your way to fame
21 мај 2016
730
617
Па не верувам дека одма после 00:00 ке пуштат али ке видиме

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

M@RKO

Gaining Experience
3 јуни 2009
1.017
249
Каде што до сега беше достапен HBO GO апликација таму и ќе си биде достапно HBO Max.

Само што некој содржини на самиот старт нема да се достапни, покасно ќе ги ставаат.

И нешто што мислам треба да поработаат повеќе е да има аудио синхронизација на македонски на анимираните филмови па да може и помалите деца да го разберат анимираниот филм. На HBO GO повеќе има достапност на хрватска и српска аудио синхронизација а најмалку македонска.
 
Последна промена:

Frozen.

Gaining Experience
4 октомври 2015
171
224
Со телеком провајдер си работи без проблем HBO Max.
 

Атачменти

  • 1A5E630A-33B2-48B2-8353-3B2E96F87976.png
    1A5E630A-33B2-48B2-8353-3B2E96F87976.png
    6,8 MB · Прегледи: 59

prolivot

On your way to fame
28 декември 2014
379
501
Нема нешто многу повеќе содржина од што имаше ама барем има 4K и dolby vision.
IMG_20220308_073734.jpg
 

chroot

Gaining Experience
12 ноември 2021
400
497
Скопје
Изгледа не работат акаунти креирани за друг пазар, сега пробав со Чешки и не ме пушта да се логирам.
 

M@RKO

Gaining Experience
3 јуни 2009
1.017
249
4K со нашиве интернети не знам колку ќе може д се гледа. Мислам на оние што немаат оптички интернет.
 

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
1.022
3.618
Прага
Изгледа не работат акаунти креирани за друг пазар, сега пробав со Чешки и не ме пушта да се логирам.
Имам 2 акаунти, еден креиран во Чешка, другиот во Македонија преку Телеком. HBO GO морав до сега да користам со ВПН, сега можам без ВПН да се логирам на HBO Max со акаунтот од Телеком во Чешка. Акаунтот од Чешка со пуштен МК ВПН пак си работи. Така да си работи без никаков проблем.
 

Ragnar

Unstoppable
9 декември 2015
1.902
2.114
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Не знам дали мене ми се причинува :) ама surround-от звучи многу подобро на HBO Max отколку на Netflix.
Ова првично на прв пуштен филм зборувам. Ќе треба да проверам. Исто приметив дека менито е доста потемно споредено со Netflix.
 

chroot

Gaining Experience
12 ноември 2021
400
497
Скопје
Имам 2 акаунти, еден креиран во Чешка, другиот во Македонија преку Телеком. HBO GO морав до сега да користам со ВПН, сега можам без ВПН да се логирам на HBO Max со акаунтот од Телеком во Чешка. Акаунтот од Чешка со пуштен МК ВПН пак си работи. Така да си работи без никаков проблем.
Преку Телеком можеби, ама со картичка нејќе, барем кај мене.
 

M@RKO

Gaining Experience
3 јуни 2009
1.017
249
HBO GO уште си работи. Сигурно денес ќе го исклучат или кога ќе отвараш ќе има известување да се премине на HBO MAX.
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.414
5.526
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
EVGA RTX 3080Ti FTW3 Ultra
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Конечно прописни формати! Долби Вижн и Атмос на HBO, влегоа во иднината. Е сега може да се глеа HBO.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.610
17.074
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Успешно се најавив на апликацијата, ми стигна мејл за потврда на имејлот, и тука ми дава порака упс, something went wrong. Дали има уште некој со ваков проблем?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.127
Мислења
975.157
Членови
35.434
Најнов член
Ljupce Boshkov
На врв Дно