1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

HBO GO Македонија се најавува(ше) ама ...

Дискусија во форумот 'Останато' започната од kirev, 6 Декември 2014.

 1. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,029
  627
  8 Август 2017
  Машко
  Доста им се лоши апликацииве и спори, па дури и на вебот (за УС верзијата), го користат Флеш Плејерот кој е спор до немај каде, место ХТМЛ 5, дури Хроме сам го гаси, не направија никаков апдејт во тој поглед. Ептен се заостанати технички, треба да се огледаат од другите.
   
  На Greystoke му/ѝ се допаѓа ова.
 2. 123456

  123456
  On your way to fame

  940
  502
  12 Април 2013
  Машко
  Како нетфликс, така и Хбо го, со различен маил поминува со иста виза картичка 1 месец тест период, мада имам 4 картички сега незнам кога последен пат сум имал со истава тест период на хбо ама важно пак пројде. :D
   
  На bakidota му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bakidota

  bakidota
  Intern

  76
  27
  21 Март 2017
  Машко
  Од кога постои овој баг?? Ке се јавам на техничка подршка и ке ги алармирам.
   
  На The-spiki и Глупав им се допаѓа ова.
 4. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  369
  173
  20 Април 2008
  Машко
  таман ќе ти дадат месец гратис...
   
  На killerrche и bakidota им се допаѓа ова.
 5. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,029
  627
  8 Август 2017
  Машко
  Од вие што имате ХБО ГО, ја има ли серијата O Negócio се работи за Бразилска серија во продукција на ХБО Бразил, е сега на Америчкиот ХБО ГО ја има но со дуб на Шпански што ептен го крши филмот, ја најдов по интернетот на португалски, но на титлови има превод само до 5 епизода од 2 сезона, и не можам да го гледам остатокот.
   
  На Greystoke му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Greystoke

  Greystoke
  Intern

  4
  1
  21 Март 2018
  Машко
  Ја нема. Незнам како му е решена шемата со регионалните филмој и серии пошто глеам има по нешто филмој од овај регион (Адрија) ама пак има и некој скандинавски ствари.
  Од друга страна пак на нашиов Нетфликс врие од индиски филмови и серии што географски нема логика
   
 7. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,029
  627
  8 Август 2017
  Машко
  Види да не се под друго име, на Хрватскиот ги дава како Подузетнице
  Poduzetnice IV (2018)
   
  На Greystoke му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Greystoke

  Greystoke
  Intern

  4
  1
  21 Март 2018
  Машко
  Сепак ја има :)
  Барав преѓе под O Negocio како шо и напиша,барав и под The Business - не даде резултати.
  Кај нас е преведена како Бизнис, а оригиналниот наслов се води како El Negocio.
  4 сезони се,моментално се до трета епизода од четвртата сезона. И да,аудиото си е оригинално,португалско или шпанско,како и да е.
   
  На Enquito му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,029
  627
  8 Август 2017
  Машко
  ОК значи и таму е на шпански EL e шпански, а со О е Бразилски. Баш штета што нема избор да се одбере од 2 јазика.
   
 10. krema

  krema
  Professor

  9,805
  9,499
  24 Јуни 2009
  Машко
  А вие барате со англиска синхронизација?
   
 11. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,029
  627
  8 Август 2017
  Машко
  Не со Португалска, со оригиналната, е сега не знам зошто ХБО ја дистрибуира со Шпански дуб, си има ваљда причини, не преферирам да гледам содржини со неоргинално аудио, звучат дрвено, без никакви емоции, како да читаат од лист хартија, но ни немам доволно познавања од португалскиот јазик да ја гледам без субтитл (колку и да барав нема превод на англиски по нетов од 2 сезона нагоре).
   
 12. 123456

  123456
  On your way to fame

  940
  502
  12 Април 2013
  Машко
  па португалска е, не е шпански
   
  На Enquito му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  815
  876
  9 Декември 2015
  Машко
  Дали кај некого деновиве е лоша сликата на ХБО ГО? 1 минута стакло другата прљаво стакло и така во круг.
   
 14. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,364
  3,070
  4 Септември 2008
  Да не имаш некој проблем со интернетот.
   
 15. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  815
  876
  9 Декември 2015
  Машко
  Мислам дека е се океј. Башка еве и торенти да симињам ваљда чува малце и за ХБО или не?:)
   
 16. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,085
  4,481
  4 ноември 2013
  Машко
  Не :)
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  815
  876
  9 Декември 2015
  Машко
  Се шалам. Нормално веднаш исклучив да не е ради тоа, ама нема некоја промена. 90% е сликата заматена само 10% како што треба. Се си мислам да не се уклучија многу луѓе гага периодов пошто има промоција па да не е ради тоа. ц ц ц
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 18. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,085
  4,481
  4 ноември 2013
  Машко
  Сигурно ти е до интернетот, кај мене си тера HBOGO без никаков проблем.
   
 19. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  815
  876
  9 Декември 2015
  Машко
  Тоа сакав да го слушнам. Океј, ќе проверам посериозно.
   

Сподели

Вчитување...