HBO GO Македонија се најавува(ше) ама ...

Дискусија во форумот 'Останато' започната од kirev, 6 Декември 2014.

 1. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,383
  3,709
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Се смирува после пола минута. И види у подесувањата дали си подесил на највисок квалитет.
   
 2. 123456

  123456
  Gaining Experience

  208
  80
  12 Април 2013
  Машко
  Nemam opcija za podesuvanje na kvalitet kaj mene

  HBO GO Macedonia - Android Apps on Google Play

  ovaa ja imas i ti ?
   
 3. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,383
  3,709
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Таа, имаше нешто во опциите. Ѕирни убаво. Барем за на мобилна мрежа, за на Вифи сама ќе се среди сликата
   
 4. 123456

  123456
  Gaining Experience

  208
  80
  12 Април 2013
  Машко
  Има ли некој од Вип што има актвирано ГО, кај мене не сака да работи сега, и на андроди и на пц вика нема конекција :D
   
 5. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,094
  2,508
  4 Септември 2008
  Страницата им е бавна, за плеерот да не правам муабет, додека почне да стрима недозволиво бавно. Прајм видео е неспоредливо со брзина од овие, од самата листа за гледање до самото пуштање на видео, вие треба муви да лапаат.

  Исто така не ја разбирам финтава зошто нема опција да ми ги запамти преводите дека не сакам да бидат македонски, туку на секое ми го форсира македонсково плус да не спомнувам дека нема опции за големина фонт, боја и сл.
   
 6. LeRade

  LeRade
  Intern

  38
  20
  17 Септември 2008
  Страницата последно време не функционира како што треба. На секое наредно мени паѓа самиот сајт... Сигурно и HBO кренале раце од МКД :(
   
 7. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,383
  3,709
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Не би рекол. Пробај од друг уред
   
 8. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,094
  2,508
  4 Септември 2008
  За паѓање не паѓа ама е бавна, од самото пребарување по содржината до првично лоадирање на видео.
   
 9. Dace23432

  Dace23432
  Gaining Experience

  215
  108
  25 Август 2016
  Машко
  Глупав им е тоа плеерот, јас го користам Америчкиот ХБО ГО, пошто таков усернаме и пасворд имам, и таму е катастрофа. Не дај боже да сакаш да премоташ нешто или да сакаш резолуција да промениш, многу често блокира цел браусер (нот респондинг). И ако сакаш да уклучиш Енглески превод, преводот е катастрофа, касни и ги вклучува и звучните ефекти за глуви лица што се.
   
 10. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  761
  604
  4 Февруари 2014
  Машко
  [​IMG]

  Вака беше ова утро во 03:00
   
 11. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,383
  3,709
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Аха, сѐ е јасно :) Ќе го средат
   
 12. darencee

  darencee
  Intern

  50
  25
  8 Јуни 2017
  Машко
  Ужас. Роднинава пушти да гледаме. Ми се стемни
   
 13. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,819
  2,318
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  На замунда немаше краш, одлична снимка од 1080p над 2 гб
   
 14. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,383
  3,709
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
 15. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,094
  2,508
  4 Септември 2008
  Зависи каков интернет има, квалитетот на стримот се прилагодува самиот. Ако има некој побавен интернет сликата ќе биде полоша.
   
 16. 123456

  123456
  Gaining Experience

  208
  80
  12 Април 2013
  Машко
  Кој квалитет го има ХБО ГО ужасно лош му треба 5мин и повеке да се прилагоди сликата и тогаш е исто лоша, дома имам 100мб дали е на андроид или хроме сликата е катастрофа.
   
 17. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  761
  604
  4 Февруари 2014
  Машко
  На макс адсл 12/0.6 се стабилизира за 20-30 секунди, а на 50/50 инстантно, ова на iOS, MacOS и Windows.
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 18. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,094
  2,508
  4 Септември 2008
  Нова вебстраница и плеер. Незнам у позадина дали е сменет плеерот, има разлики во изгледот.
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Enquito

  Enquito
  Gaining Experience

  475
  281
  8 Август 2017
  Машко
  Сеуште е мизерија бар кај мене на Америчкиот. dokazhbo.png dokazhbo2.png dokazhbo3.png
   
 20. 123456

  123456
  Gaining Experience

  208
  80
  12 Април 2013
  Машко
  Ви работи ли го?
   
 21. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  761
  604
  4 Февруари 2014
  Машко
  Under maintenance
   
  На kirev и 123456 им се допаѓа ова.

Сподели