1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

HBO GO Македонија се најавува(ше) ама ...

Дискусија во форумот 'Останато' започната од kirev, 6 Декември 2014.

 1. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,298
  3,676
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Се смирува после пола минута. И види у подесувањата дали си подесил на највисок квалитет.
   
 2. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,290
  838
  12 Април 2013
  Машко
  Nemam opcija za podesuvanje na kvalitet kaj mene

  HBO GO Macedonia - Android Apps on Google Play

  ovaa ja imas i ti ?
   
 3. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,298
  3,676
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Таа, имаше нешто во опциите. Ѕирни убаво. Барем за на мобилна мрежа, за на Вифи сама ќе се среди сликата
   
 4. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,290
  838
  12 Април 2013
  Машко
  Има ли некој од Вип што има актвирано ГО, кај мене не сака да работи сега, и на андроди и на пц вика нема конекција :D
   
 5. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,398
  3,117
  4 Септември 2008
  Страницата им е бавна, за плеерот да не правам муабет, додека почне да стрима недозволиво бавно. Прајм видео е неспоредливо со брзина од овие, од самата листа за гледање до самото пуштање на видео, вие треба муви да лапаат.

  Исто така не ја разбирам финтава зошто нема опција да ми ги запамти преводите дека не сакам да бидат македонски, туку на секое ми го форсира македонсково плус да не спомнувам дека нема опции за големина фонт, боја и сл.
   
 6. LeRade

  LeRade
  Gaining Experience

  67
  78
  17 Септември 2008
  Машко
  Страницата последно време не функционира како што треба. На секое наредно мени паѓа самиот сајт... Сигурно и HBO кренале раце од МКД :(
   
 7. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,298
  3,676
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Не би рекол. Пробај од друг уред
   
 8. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,398
  3,117
  4 Септември 2008
  За паѓање не паѓа ама е бавна, од самото пребарување по содржината до првично лоадирање на видео.
   
 9. Dace23432

  Dace23432
  Gaining Experience

  208
  106
  25 Август 2016
  Машко
  Глупав им е тоа плеерот, јас го користам Америчкиот ХБО ГО, пошто таков усернаме и пасворд имам, и таму е катастрофа. Не дај боже да сакаш да премоташ нешто или да сакаш резолуција да промениш, многу често блокира цел браусер (нот респондинг). И ако сакаш да уклучиш Енглески превод, преводот е катастрофа, касни и ги вклучува и звучните ефекти за глуви лица што се.
   
 10. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,116
  989
  4 Февруари 2014
  Машко
  [​IMG]

  Вака беше ова утро во 03:00
   
 11. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,298
  3,676
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Аха, сѐ е јасно :) Ќе го средат
   
 12. darencee

  darencee
  Intern

  63
  40
  8 Јуни 2017
  Машко
  Ужас. Роднинава пушти да гледаме. Ми се стемни
   
 13. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  На замунда немаше краш, одлична снимка од 1080p над 2 гб
   
 14. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,298
  3,676
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
 15. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,398
  3,117
  4 Септември 2008
  Зависи каков интернет има, квалитетот на стримот се прилагодува самиот. Ако има некој побавен интернет сликата ќе биде полоша.
   
 16. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,290
  838
  12 Април 2013
  Машко
  Кој квалитет го има ХБО ГО ужасно лош му треба 5мин и повеке да се прилагоди сликата и тогаш е исто лоша, дома имам 100мб дали е на андроид или хроме сликата е катастрофа.
   
 17. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,116
  989
  4 Февруари 2014
  Машко
  На макс адсл 12/0.6 се стабилизира за 20-30 секунди, а на 50/50 инстантно, ова на iOS, MacOS и Windows.
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 18. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,398
  3,117
  4 Септември 2008
  Нова вебстраница и плеер. Незнам у позадина дали е сменет плеерот, има разлики во изгледот.
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,146
  677
  8 Август 2017
  Машко
  Сеуште е мизерија бар кај мене на Америчкиот. dokazhbo.png dokazhbo2.png dokazhbo3.png
   
 20. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,290
  838
  12 Април 2013
  Машко
  Ви работи ли го?
   
 21. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,116
  989
  4 Февруари 2014
  Машко
  Under maintenance
   
  На kirev и 123456 им се допаѓа ова.
 22. Greystoke

  Greystoke
  Intern

  4
  1
  21 Март 2018
  Машко
  Здраво луѓе.

  По изгубено време и нерви со Google и дечките од нашето HBO решив тука да побарам одговор на прашањето што ме мачи,а е едноставно: дали некој од вас ја користи апликацијата HBO GO преку РЅ4 и како е начинот за да функционира?
  Пробав со амерички акаунт на РЅ,ја спуштив апликацијата од америчкиот РЅ store ама нејки да стартова. Едино стои црн екран или некоаш појавува "error has occurred". (region locked - според мене)
  Пробав и со британски акаунт - таму не ни постои апликацијата пошто нели Sky му е нешто као замена за HBO во UK. Македонија како опција за акаунт на РЅ не постои,значи одпаѓа и таја опција.

  Дечките од HBO ми пастираја едино линк од тоа шо изгуглале дека треба да се најавам на www.hbogo.com/activate пак после со кодот што ке се добие од таму да се внеси во апликацијата. Арно ама не разбират дека горенаведениот линк е најверојатно со регионална заштита и бара да си во US според IP-то,шо значи дека бадијала ми се јусерот и пасот од нашево HBO,пошто ем неможам ни да влезам во страната ниту пак апликацијата стартова на РЅ. Наредно побараја да му сум го даел јузеро и пасот од HBO и IP-то па да го испрателе до IT одделот,шо некако не ми се прај ќефот,пошто сигурно и тие ке речат дека е цела заебанција поради регионите. А од друга страна кај нив на сајтот стои дека апликацијата можи да се користи на PS i Xbox шо ме иритира зошто да не можи и кај мене ако веќе функционира.
  Пошто погоре прочитав дека некој веќе го користи америчкото НВО GO,дали некој има вакво слично искуство со вакво нешто и дали можи некое чаре да се најди а да немора да се користи VPN или нешто слично?
  Фала ви унапред.
   
 23. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,146
  677
  8 Август 2017
  Машко
  Јас го користам Америчкото ХБО ГО, но не ПС4, и да ти треба Америчка претплата од Кабелска телевизија како што имам јас, или од некој друг сервис како ДиректТвНау или Плејстејшн ВУЕ кое ја има вклучено ХБО во претплатата.
   
  На Greystoke му/ѝ се допаѓа ова.
 24. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,290
  838
  12 Април 2013
  Машко
  Јас имам хбо го наше и го користам преку бугарски акаунт,работи без проблем
   
  На Greystoke му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Greystoke

  Greystoke
  Intern

  4
  1
  21 Март 2018
  Машко
  Се реши проблемот. Потребно е PS акаунт од некој од земјите на HBO Adria за да работи. Само незнам дали до мене е ама гледање преку апликацијава е како трактор во споредба со преку броузер :)
   

Сподели

Вчитување...