1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

HBO GO Македонија се најавува(ше) ама ...

Дискусија во форумот 'Останато' започната од kirev, 6 Декември 2014.

 1. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,730
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Да не знае некој што бидна со HBO GO сервисот за Македонија? На страната за регистрација http://www.hbogo.mk/pages/settings/signup.aspx бара некаков HBO GO Vip/Club Macedonia ваучер и ништо друго...
   
 2. stefan

  stefan
  Gaining Experience

  357
  133
  13 Април 2007
  Машко
  купи си сателитска ги имаш hbo и hbo comedy со српски превод.
   
 3. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,730
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Ова е на интернет
   
  На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
 4. shifty

  shifty
  Модератор

  993
  1,294
  5 Септември 2009
  - линк

  Претпоставувам истово е и кај нас, т.е. не е наменето за крајни корисници.
   
 5. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,730
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Епа да не знае некој кога ќе има друга опција :)
   
 6. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,189
  3,168
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 7. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,730
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Абе преку интернет сакам и тоа он диманд :)
   
  На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  497
  425
  25 Мај 2013
  Машко
  нешто ново околу вип клуб македонија?Може ли да се претплати некаде на ова или не?
   
 9. lumixoid

  lumixoid
  Gaining Experience

  116
  128
  22 Септември 2008

  https://www.pickbox.tv/ ти е слично на Netflix.
   
  На mickeymkd му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,730
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Знам. За серии главно. И нема клиент за Расбери Пај :(
   
 11. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,730
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
 12. M@RKO

  M@RKO
  Intern

  585
  25
  3 Јуни 2009
  Мислам дека наскоро HBO GO ќе биде пуштено за корисниците на Македонски Телеком а најверојатно и за оние на Vip.One
   
 13. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,730
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Тргна од денес...
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 14. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,368
  2,977
  4 Септември 2008
  Значи ако имаш претплата преку некој оператор автоматски го добиваш Go?
  На колку уреди истовремено може да се гледа?
   
 15. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,730
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Само на Телеком. Ја пробав на еден
   
 16. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,368
  2,977
  4 Септември 2008
  Кога се регистрираш ги има и ВИП:
  HBO GO Vip/Club Macedonia
   
 17. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,730
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Не е Вип оператор, некој фантомски клуб е што со години стоеше осамен на листата
   
 18. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,730
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Четири
   
 19. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,368
  2,977
  4 Септември 2008
  HBO GO - Vip

  Конечно и на ВИП, сега за 300 денари вреди пакетот. Гледам има опција и само за Go по цена од 250 денари.
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 20. M@RKO

  M@RKO
  Intern

  585
  25
  3 Јуни 2009
  Vip најверојатно направиле и само Go претплата бидејќи немаат HBO OD. Tелеком имаат HBO OD.

  Испратено од SM-J510FN преку IT.mk форум апликација
   
 21. 123456

  123456
  Gaining Experience

  860
  426
  12 Април 2013
  Машко
  Се знае ли колку вкупно серии и филмови има во понудава?
   
 22. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,730
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Многу. Целата понуда што е на MaxTV HBO ПЛУС сите сезони со сите епизоди на сите серии. На пр. Сопрано од С1, ГоТ С1 наваму, ју нејм ит. Филмови, епа ХБО филмовите ги има сите :) И све е титлувано на македонски (некои ептен стари сезони кога тука немало ХБО во најлош случај се на српски...). И супер е и на телефон :)
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 23. 123456

  123456
  Gaining Experience

  860
  426
  12 Април 2013
  Машко
  Ti si na telekom , posto vikas moze na 4 istovremeno, gledam kaj Vip e 2 istovremeno
   
 24. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,730
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Немам поим за ВИП, од скоро е.
   
 25. 123456

  123456
  Gaining Experience

  860
  426
  12 Април 2013
  Машко
  pa pa pa uplativ za 1 mesec, ama slikive se uzas covece kocka kocka kockica
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...