• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Haylou Solar LS05 Smart Watch

  • Ја почнал/а темата
  • #1

no_retreat

Gaining Experience
22 јануари 2011
88
52

Kajsibebraat

Practice makes perfect
1 април 2012
1,476
1,007
Прв пат слушам за ова, би ти рекол да одиш со нешто проверено како amazfit.
 

Intoxicated

Gaining Experience
22 декември 2014
36
61
Скопје
Intoxicated's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600x 4.4Ghz & Arctic Esports 34 DUO
Motherboard
ASUS TUF GAMING B550-PLUS
Storage
SSD M.2 Corsair NVMe MP510 240GB // PCIe Kingston A400 240GB // 1TB WD Blue HDD
PSU
Coolermaster 500w Lite
RAM
16GB DDR4 3200Mhz Corsair Vengeance PRO RGB CL16 Kit (2x8GB)
Video card
Gigabyte Aorus RX580 4GB OC
Case
Macube 310 white w/ 7x Hydrion 120 white
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Genesis RHOD 400
Audio
Headphones Razer BlackShark V2 X TriForce Gaming Black
Monitor
ASUS VZ249H Eye Care Monitor White
OS
Win 10 Pro
Доколку не пречи разликата во формата, ова е прилично солиден избор околу таа цена со тоа што и екстра е над овој од али поради тоа што има локална гаранција.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

no_retreat

Gaining Experience
22 јануари 2011
88
52
Доколку не пречи разликата во формата, ова е прилично солиден избор околу таа цена со тоа што и екстра е над овој од али поради тоа што има локална гаранција.
колку што гледав review-а, тие два се мноооогу слични со тоа што на неа многу ќе и пречи формата, во разговори од предходно знам дека не сака таква форма на саат бидеќи како шо она вика и личи на екран, сака нешо "по конзервативно",
Ќе го нарачам па здравје кога ќе стигне ќе пишам и кратка рецензија.
Мислењето е автоматски споено:

Прв пат слушам за ова, би ти рекол да одиш со нешто проверено како amazfit.
Сакам, ама многу е разлика во цена...
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,292
1,380
Колку што знам имаше некои ревјуи на Youtube за сатот пред некој месец и сатот е произведен од ќерка фирма или во соработка со Xiaomi. Така да очекувај слична функционалност, т.е. водоотпорност, базични нотификации и нешто спорт. Има одлична оценка од купувачи на Али, така да за таа цена нема што да изгубиш.
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1,028
771
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
Јас би идел на IMILAB KW66 Smart Watch
 

IcePick

Gaining Experience
19 ноември 2013
316
263
Ако може feedback.
tnx
Го користам веќе некое време, топ е саатот само екранот знае да е малце темен надвор меѓутоа пак можеш да видиш саат или нотификации.
Го користам само за нотификации супер си ја врши работата, батерија држи околу 2 недели кога е изгасено автоматското мерење на пулс. Сензрот за пулс е најверојатно истиот од Mi Band 4/5 спореден со тие вади исти резултати.
Водоотпорноста е добра нема проблем за миење раце го имам ставено и цел во вода неколку пати. Го користев некој 3-4 недели без стакло додека чекав да стигне од Али немаше гребаници, а неколку пати го чукнав екранот во тој период.
Чекори мери преку телефон така да некогаш знае да мери и во кола ама обично е океј. Апликацијата е ок, не ми се допаѓа дека за Mute мора преку апликацијата нема опција на самиот саат.
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,302
11,644
youtu.be
Во ред, разбрав.
Колку што можев да прочепкам овој KW66 е една класа над LS05 но и поскап, мада сметам дека и LS02 не е за потценување.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,804
Мислења
850,745
Членови
29,490
Најнов член
cadi1
На врв Дно