• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Haswell платформи и конфигурација

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

shifty

Модератор
5 септември 2009
1,037
1,337
shifty's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 5900X & NZXT Kraken X73 RGB
Motherboard
ASUS ROG Strix X570-F Gaming
Storage
Samsung 980 Pro Samsung 1TB, 2xM.2 2280 Gigabyte NVMe 1TB
PSU
Cooler Master V850
RAM
G.Skill 32GB (2x16GB) 3600MHz G.SKILL Trident Z RGB NEO F4-3600C18D-32GTZN
Video card
GIGABYTE GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G
Case
NZXT H710i
Mouse
Microsoft Classic Intellimouse
Keyboard
Microsoft Reclusa/CM QuickFire Rapid CHERRY MX Red
Audio
Creative X-Fi Titanium HD, Adam A7x, JVC RX-900
Monitor
HP Z38c
OS
Windows 10 Professional x64
Ќе ве замолам за проценка на следниве плочи со вклучен I3-4150/4160/4170 најизменично со секоја плоча:

1. GIGABYTE GA-B85M-HD3
2. GIGABYTE GA-Z97P-D3
3. GIGABYTE GA-Z97X-SLI
4. GIGABYTE GA-H97-HD3
5. GIGABYTE GA-Z87P-D3
6. ASUS MAXIMUS VII HERO

- дел од плочиве не се користени воопшто, боцнат е само процесор/рам и вратен во фолија
- гаранцијата им е истечена, со тоа што оставам период за тест во случај да имате било каква забелешка
- плочите се исправни, со забелешка дека дека на 1-2 плочи фали оригиналното пакување (кутија)

Дополнување:

Проценка на конфигурација од пријател, за која посредувам (сносам одговорност за било каков проблем/недоразбирање и сл.):

- INTEL I7 2600K
- COOLERMASTER HYPER 212
- 4x4GB (16 GB) DDR3
- GIGABYTE Z68XP-UD3
- 1TB WD BLACK
- 1TB WD BLUE
- GIGABYTE ODIN 800W
- GIGABYTE AORUS RX 580 8GB
- COOLERMASTER CENTURION
- LG DVD-RW
- 2x120mm FANS CM

- Погорнава конфигурација, сака да ја продаде комплет (несака да ги дели компонентите)
- Компонентите се без гаранција, освен графичката која има преостанато месец дена гаранција од Анхоч
- Забелешки: интегрираната мрежна е изгорена има дополнителна мрежна боцната во некој од слотовиве
 

Атачменти

  • 167.3 KB Прегледи: 86
  • 222.6 KB Прегледи: 83
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #3

shifty

Модератор
5 септември 2009
1,037
1,337
shifty's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 5900X & NZXT Kraken X73 RGB
Motherboard
ASUS ROG Strix X570-F Gaming
Storage
Samsung 980 Pro Samsung 1TB, 2xM.2 2280 Gigabyte NVMe 1TB
PSU
Cooler Master V850
RAM
G.Skill 32GB (2x16GB) 3600MHz G.SKILL Trident Z RGB NEO F4-3600C18D-32GTZN
Video card
GIGABYTE GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G
Case
NZXT H710i
Mouse
Microsoft Classic Intellimouse
Keyboard
Microsoft Reclusa/CM QuickFire Rapid CHERRY MX Red
Audio
Creative X-Fi Titanium HD, Adam A7x, JVC RX-900
Monitor
HP Z38c
OS
Windows 10 Professional x64
Можност за купување плоча/процесор поединечно (со исклучок на конфигурацијата). Оставете понуди/проценки.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

shifty

Модератор
5 септември 2009
1,037
1,337
shifty's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 5900X & NZXT Kraken X73 RGB
Motherboard
ASUS ROG Strix X570-F Gaming
Storage
Samsung 980 Pro Samsung 1TB, 2xM.2 2280 Gigabyte NVMe 1TB
PSU
Cooler Master V850
RAM
G.Skill 32GB (2x16GB) 3600MHz G.SKILL Trident Z RGB NEO F4-3600C18D-32GTZN
Video card
GIGABYTE GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G
Case
NZXT H710i
Mouse
Microsoft Classic Intellimouse
Keyboard
Microsoft Reclusa/CM QuickFire Rapid CHERRY MX Red
Audio
Creative X-Fi Titanium HD, Adam A7x, JVC RX-900
Monitor
HP Z38c
OS
Windows 10 Professional x64
Обнова!

Се извинувам на сите кои пишавте/се јавивте за огласов, не бев во можност да вратам навремено.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,523
Мислења
858,577
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно