1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Haswell конфигурација H87/G3260/4gb/120gb ssd

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mario.Bog, 21 Мај 2019.

 1. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  803
  398
  15 Декември 2013
  Машко
  Се продава конфигурација со следниве спецификации
  CPU: Intel Pentium G3260 3.3GHz 4th gen socket 1150
  Ram: 4GB DDR3 Patriot 1333mhz
  MB:Gigabyte H87M-HD3 со рикната звучна, дава звук само преку HDMI и има ставено дополнителна звучна
  Sound Blaster CT4830
  SSD/HDD: 120GB AData SP580 со 600GB nand write или 500GB WD Blue со 100 денови активна работа, по избор
  PSU/CASE: Matrix
  received_2297184600551912.jpeg
  Цена 5500 денари со SSD или HDD, a 6500 со SSD и HDD.
   
 2. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  803
  398
  15 Декември 2013
  Машко
  Конфигурацијата се измени малку, односно ја појачaв и додадов графичка и рам. Сега е со следниве спецификации:

  CPU: Intel Pentium G3260 3.3GHz 4th gen socket 1150
  Ram: 4GB DDR3L SK Hynix 1600MHz (low power) + 4GB DDR3 SK Hynix 1600MHz идентични
  GPU: POV GTS450 2GB DDR3
  MB:Gigabyte H87M-HD3 со рикната звучна, дава звук само преку HDMI и има ставено дополнителна звучна
  Sound Blaster CT4830
  SSD: 120GB AData SP580 со 600GB nand write
  HDD: WD Blue 500GB со 100 дена активно користење

  Цена за комплет е 8000
  Screenshot_20190525-192019_Gallery.jpg
   
 3. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  803
  398
  15 Декември 2013
  Машко
Слични теми
 1. wolverine
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  732
 2. rippermkd
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  728
 3. G4M3R
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  378
 4. zipi123
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  264
 5. windows8
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  378
Вчитување...

Сподели

Вчитување...