• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Hardware и fps

  • Ја почнал/а темата
  • #26

The_EvilLord

Gaining Experience
26 октомври 2019
237
185
Дефинитивно било до температурата и до термалната паста како што кажа @fuzzjaw . Претходно уште на почетокот имав проблеми сецкања паѓање фпс и слично и тоа се исклучено се ставено на најслабо и дури и намалена резолуција.Температурата се движеше од 60 до 75,а сега од 40 до 45.Мометнално графиката ми е на медиум на метро ексодус и имам смут гејмплеј цело време без никакви проблеми а фпс најмалку до сега падна на 65 а најмногу 120.Што значи дека и на хај да ја ставам графиката пак ке биде супер игриво,меѓутоа и вака играта изгледа кристално добро.

Дечки фала ви на советите на потрошеното време и помошта
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,987
Мислења
854,277
Членови
29,626
Најнов член
dzihat0
На врв Дно