1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Hands-free bluetooth слушалка

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од Kaurex, 5 oктомври 2019.

 1. Kaurex

  Kaurex
  Intern

  38
  10
  19 oктомври 2017
  Машко
  Здраво, дали некој знае каде во Скопје се продава добра hands-free блутут слушалка, за зборење додека се вози и слично?
   
 2. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,764
  7,221
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Јас се убив барајќи добра блутут слушалка, купив неколку и ги враќав, која се дисконектира рандом, која не се слуша ништо, која држи батерија само по саат-два... Нептун, Сетек, Техномаркет и мал куп други продавници прошетав и секаде истото ѓубре. На крај од Gearbest си нарачав 2, презадоволен сум, батерија по скоро 24 часа разговор супер конекција. Повели линк.
   
  -={K-O-R-U-N}=-, Маша и на krema им се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  11,059
  10,565
  24 Јуни 2009
  Машко
  За жал Discontinue.
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,764
  7,221
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Мај бед, не видов.. Еве на алисекспрес.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,662
  4,523
  23 Јуни 2015
  Машко
  Според чичко Али, оваа би требало да е подобра.
   
 6. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,657
  1,453
  27 Јануари 2011
  Машко
 7. Kaurex

  Kaurex
  Intern

  38
  10
  19 oктомври 2017
  Машко
  Ви благодарам за одговорите, нарачав од Анхоч Xiaomi Basic Black, па ќе видиме што како. Ако не е добра, секогаш е тука Али
   
 8. TIG@R

  TIG@R
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
  Ако ти се ближи регистрација на кола, можеш во pss да ја земеш https://www.amazon.co.uk/Sony-MBH20-Mono-Bluetooth-Headset-Black/dp/B00MGRKAXW . Оди како поклон со осигурување кај нив. Иначе ја имам 2 год. Слушалката е одлична.
  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  JackDL, Pane24 и на Маша им се допаѓа ова.
 9. jovanovmk

  jovanovmk
  Intern

  8
  1
  24 ноември 2008
  Јас пред некој ден си купив од А1
  Телефони - A1

  И за парите е добра. Држи батерија,не се дисконектира и звукот не е супериорен но е на задоволително ниво.


  Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...