Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Handheld конзоли за емулација

  • Ја почнал/а темата ARMac
  • Време на почнување

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.244
12.050
Скопје
androgaming.com
Успеав да порачам едно парче пред да се распродадат (Miyoo mini plus), витата иде малце во стендбај. Ме нервира што не е усб ц па мора со нејзе да носам и кабел.

Ова во заден џеб од фармерки перфект. Ќе пишам впечатоци. Прво Onion OS 4.2.x да флешнам

Постирајте искуства ако користите нешто вакво Anbernic/Retroid/Miyoo/Powkiddy па и вита зошто да не.

1683300282588.png
 

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1.193
1.910
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: M.2 Corsair NVMe MP510 240GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
Logitech Optical M100 USB Black
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
LG 24'' Full HD IPS Monitor with FreeSync™ (24MP60G-B)
OS
Windows 11
Ме нервира што не е усб ц па мора со нејзе да носам и кабел.

Како тоа не е "усб ц"?
Miyoo Mini и Miyoo Mini Plus, и двете имаат USB Type-C приклучок за полнење и доаѓаат со USB type-C data cable x1

Anbernic RG35XX e добра алтернатива, многу слично чак што више малку поергономски ми делува.
 

InSides

Practice makes perfect
21 февруари 2009
468
1.180
Чинам дека @ARMac мислеше на тоа дека Витата нема USB-C.

Ова делува кул како концепт - дајте некој линк да се информирам како функционира.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.244
12.050
Скопје
androgaming.com
Како тоа не е "усб ц"?
Miyoo Mini и Miyoo Mini Plus, и двете имаат USB Type-C приклучок за полнење и доаѓаат со USB type-C data cable x1

Anbernic RG35XX e добра алтернатива, многу слично чак што више малку поергономски ми делува.

vitata nema c.

rg35xx krcka plastikata
 

kolesk

Gaining Experience
6 февруари 2016
340
433
Леле , че да погинемо.

Ме потсети на "старите" тетриси. Браво.
Да знае денешна генерација колку сум се радувал на тетрис од 300 денари, ќе ме наречат лудак.
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.352
2.220
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.244
12.050
Скопје
androgaming.com
Да, само верзија 4.2 бета е најниска што може да се флешне на MM+.

Пошто се две конзоли едната е уште помала, т.е. Miyoo Mini, а ова е новата (плусот). Разликата е во големината и вифи чипот во плусот мислам, другото треба да е исто.

pyeim1zinvba1.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.587
Мислења
945.400
Членови
34.074
Огласи
1.967
Најнов член
colorizedpanda
На врв Дно