• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Hand made (Photorealism), better than any digital photo...

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

drowsy

Intern
11 април 2007
229
6


Ralph Goings (May 9, 1928) Amerikanski Photorealist so neverojatni sliki.
Goleminata na platnata na koi toj crta imaat izvonreden kvalitet, pa dokolku gi sporedime so zgolemena slika od bilo koj digitalen aparat ke vidime pixeli i mnogu poslab kvalitet. Hand made rulez

Negoviot oficialen sajt: http://www.ralphlgoings.com/

... poglednete go, osobeno vo oblasta "Work" od 70`s nema da zazhalite :bravo:
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
алал да му е ама не гледам некое задоволство во ова... тешка дисциплина а без вредност. Исто ти е како да си цепаш мозокот да пресметаш колку е ((1323.34 * 1929^3,5) - (2323,21)/8,325) или да искористиш дигитрон....

Ќе беше друга приказна да немаше фотокопири....
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Па баш овие слики вредат многу повеќе од дигитализираните....

Зависно што ценат повеќе луѓето деновиве...компјутерот или човекот ;)
 
M

Mr.Alien

Гостин
Handmade сликите сеуште доминираат на ѕидовите, и сеуште ќе бидат главниот избор на сите кои сакаат домовите да ги украсат со слики.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,719
Мислења
849,343
Членови
29,441
Најнов член
hristijand1
На врв Дно