• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

HAMACHI

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
Многу добро решение за лан играње преку интернет ви доделува нова IP адреса си креирате своја група на корисници и игрите можат да започнат :)) , а го има и за линукс. Пишувајте за вашите искуства со hamachi, а за тие што не знаат клик тука
 

kamikaza333

Gaining Experience
3 јануари 2009
320
57
Кочани
Јас го користам програмчето супер е. Ама проблемот е дека кога сакам да се поврзам со некој во игра а таа има конзола одам connect неговата ip од hamachi и се конектира, тогаш бива, а кога играта нема конзола односно не може да се пристапе до неа а има само LAN и едниот креира а другиот не може да го види и да се конектира тогаш што да се прави дали има некое решение мрежата на hamachi windows i igrite да ја гледат како Lan а Lan на ја сметат како второстепена. Така мислам дека ке биде ама како тоа да го направам :ermm::ermm:
 

kamikaza333

Gaining Experience
3 јануари 2009
320
57
Кочани
Кажете де тука сме да споделеме знаење како и ние да ја играме не само Гта 4 туку и други игри дај кажете молам ви се цел ден утепа да најдам нешто и пак не бива
 

kamikaza333

Gaining Experience
3 јануари 2009
320
57
Кочани
За конектирање и умрежување направив се ама кога идам Custom Match na Gta или пак lan na nekoja druga igra не можам да видам серверо и да се поврзам
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,213
Мислења
858,234
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно