• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

HALLOOOO IT CLENOVI!!!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

SIMONA_STIP

Intern
2 јануари 2008
22
0
JAS SUM NOV CLEN NA OVOJ FORUM I SE NADEVAM DEKA KE MI BIDE INTERESNO I SEKAKO DA IMA DOBRA SORABOTKA POZ... DO SITE.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Добро дојде :)

Не е баш културно пишување со големи букви. Некој што пишува со големи букви се смета дека се дере
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

SIMONA_STIP

Intern
2 јануари 2008
22
0
HEHE JAS MISLAM DEKA NEMA VEZA TOA DALI SE MALI ILI GOLEMI BUKVI TOA E SOPSTVEN STIL TAKA DA UZIVKAJ SI TI I NE SE ZAMARAJ KAKO PISUVAM JAS OK?
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
HEHE JAS MISLAM DEKA NEMA VEZA TOA DALI SE MALI ILI GOLEMI BUKVI TOA E SOPSTVEN STIL TAKA DA UZIVKAJ SI TI I NE SE ZAMARAJ KAKO PISUVAM JAS OK?
Не е лошо да погледнеш како постираат другите членови и да се прилагодиш на форумот. Инаку Andrijeski e администратор и негова работа е да се "замара" за тоа што и како се постира на форумов. Поздрав!
 

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
:lut2:

HEHE JAS MISLAM DEKA NEMA VEZA TOA DALI SE MALI ILI GOLEMI BUKVI TOA E SOPSTVEN STIL TAKA DA UZIVKAJ SI TI I NE SE ZAMARAJ KAKO PISUVAM JAS OK?
Pogreshno mislish...
On Internet chat systems, forums and Usenet, typing a sentence in all capitals is considered rude, the large letters akin to shouting or yelling within the social context.
Ako si dojdena da dobiesh pomosh i da pridonesesh forumov da stane podobar, togash pochituvaj gi pravilata na domakjinite.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

SIMONA_STIP

Intern
2 јануари 2008
22
0
Jas stvarno ne svakam zasto da ne pisuvam so golemi bukvi ama ajde da ne me istepate oti gledam odma se lutite.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Jas stvarno ne svakam zasto da ne pisuvam so golemi bukvi ama ajde da ne me istepate oti gledam odma se lutite.
Никој учен не се родил, се надевам дека многу работи ќе научиш на форумов :) Една од нив е и погоре спомнатото.
Цитатот што го прикажа Vojkan е сосема точен.

Ако сеуште не сфаќаш, ќе ти посочам пример/споредба.

Да се пишува со големи букви е исто како да си отишла некаде на состанок или некое место каде што се дискутира некоја тема, и наместо да учевствуваш нормално во дискусијата, цело време да се дереш колку те држи глас :) Нормално дека на многумина ќе им смета, без разлика дали твојот стил е да се дереш на цел глас кога зборуваш :))

Се надевам дека сега ти е појасно
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Welcome!

:dobredojde:!!!
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Dobredojde i od mene :D
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
:dobredojde: Симона ! Се надевам ќе ти се допадне форумов и ќе научиш многу работи тука...
 
M

Mr.Alien

Гостин
Ајде, добредојде и од мене. Се надевам дека ке најдеш решение за твоите евентуални проблеми и, секако, да го споделиш своето знаење со сите нас.:bye1:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Добредојде. Имај пријатен престој на форумов и почитувај ги правилата и останатите членови. Иако имаш свој стил, пробај да се прилагодиш на форумов.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,557
Мислења
859,405
Членови
29,952
Најнов член
trajced
На врв Дно