1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Half Life 2: Episode 3

Дискусија во форумот 'PC' започната од HijackHacker, 3 Мај 2009.

 1. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Се разбира дека HL сериалот не заврши со EP2. Тоа еноставно би било трагедија. Но веќе и од самата игра има најави за 3то продолжение од 'episodic' сериалот. Единственото нешто што засега е познато е дека ќе се работи за бродот 'Borealis' кој е некакво моќно оружје и мора да се уништи.
  Во EP2 во еден дел од играта (видете го долу додатокот како да стигнете таму) може да се види самата замисла на бродот (исто како што беше замислата за 'Hunters' во EP1):

  [​IMG]

  Concept art:
  [​IMG]

  Што мислите, како понатаму ќе се одвива приказната во сериалот?

  Додаток:
  Во делот кога ќе го погледнете видеото со Judith Mossman, уклучете во конзолата 'sv_cheats 1' па 'noclip'. Појдете под мапата и лево од неа. Ќе ја најдете сцената со бродот, иако не целосно довршена.
  Вака се прикажуваат видеа во HL2 сериалот, т.е. во живо се емитуваат од друго место од мапата. Така и во EP1 моделот на 'Hunter'-от беше готов, но не беше употребен сеуште во самата приказна.
   
 2. JunkXxor

  JunkXxor
  Гостин

  Ke ja docekame li igrava nekogas...:ua:
   
 3. /BRAINIAC\

  /BRAINIAC\
  Баниран/a

  447
  7
  12 Август 2009
  Предходните 2 сериали се премногу лесни, само одиш право и пукаш... но сепак ми беа интересни.
   
 4. Xenor

  Xenor
  Intern

  812
  41
  12 Март 2009
  Half life 2 беше ептен долга за разлика од следните две продолженија.
   
 5. PilGriM

  PilGriM
  Gaining Experience

  1,508
  444
  18 oктомври 2008
  Машко
  Developer
  Секако дека ќе има EP3 а и HL3...само треба да чекаме...ако сакате да сватите што ќе има во EP3 треба да ја завршите и Portal - без неа не е јасна сликата за приказната
   
 6. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  704
  165
  27 ноември 2008
  Машко
  Portal е многу добра игра.На последните 2-3 стази сум мозгал за да ги поминам.Бара многу размилување:),а што се однесува до EP3 едвај чекам да излезе.EP2 ја имам свртено пред година дена и уште чекам да излезе EP3.
   
 7. TheWizzz

  TheWizzz
  Intern

  123
  3
  1 ноември 2007
  сите делови ги играв, и навистина, завршетокот на HL2EP2, доколку би бил завршеток на целата игра, би било катастрофа...со нетрпение чекам да излезе и EP3...
   
 8. PilGriM

  PilGriM
  Gaining Experience

  1,508
  444
  18 oктомври 2008
  Машко
  Developer
  Дечки не е крај, не знам зошто мислите и од каде ви е идеата за крај...
  Е вака: HL2EP3 ја прави друго студио под надзор на Valve (дали е сеуште така не знам) затоа што се почна паралелно со HL2EP2 па не можеа и двете во исто време...во последно време нема баш многу информации (намерно) бидејќи досега Gabe се зезна многу лошо кога кажуваше датуми (за HL2) а и како што гледате се занимаваа и со Left 4 Dead (1, 2).

  А кој сака да ја свати целата приказна треба да ги изигра HL1, OF, BS, HL2, HL2EP1, HL2EP2 и Portal, да помине на секое можно место во игрите, да гледа по ѕидови, компјутери и сл, да го најде manual-от од HL1 и се разбира книгата Raising The Bar.

  Првата слика од HH со бродот е уствари концепт и исфрлена стаза од HL2, а доста многу се објаснува за тоа во Portal и од многуте интервјуа на типчињата од Valve...

  :bravo:
   
 9. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Ќе биди, ама ќе треба многу чекање. :/
  Јас колку што знам, моментално Valve се презафатени со Left4Dead.
   
 10. JunkXxor

  JunkXxor
  Гостин

  Tocho! Valve momentalno rabotat na "dolgoochekuvanoto" vtoro prodolzhenie na L4D koe naide na golemo voodushevuvanje kaj fanovite [proguglajte - L4D2 boycott] pa taka EP3 e "on hold" bidejki timot ima revolucionerni idei koi ne mozat da gi zbutaat vo patch,i ednostavno dojdoa do genijalna ideja da napravat kompletno nova igra so originalno ime - L4D2,ochekuvajte vo noviot del silite da gi odmerite na cela 1 [so bukvi E.D.N.A] nova mapa,novi super revolucionerni oruzja megju koi ke gi izdvojam - nuklearniot chatal,bonsekot,polupraznata kesichka majonez itn...itn...the list goes on. I seto toa po simbolicha cena od nekoi 50~60 dolari [kutrite jadnici shto kupuvaat originali,moite misli se so vas...]:ua:
   
Слични теми
 1. HijackHacker
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  870
 2. 386ka
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,045
 3. Toxic
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  707
 4. mariomako
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,069
 5. AfterMaxify
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  762
Вчитување...

Сподели

Вчитување...