• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Hacker's Challenge 3

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
Ме интересира дали некој ја има книгата Hacker's Challenge 3 во електронски формат да ми ја даде, или евентуално линк за симнување (не линк со Amazon или сл. за купување).

TIA
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
А што велиш ти по насловот?

Има едно 20 сецанира за кракирање.
Што и како да изведеш, некои работи се скриени, треба да ти текнат.
На крај од секој предизвик, има договор како се да изведеш.

Нешто како самостоен тренинг за кракирање.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
Знам дека можам да пробам.
Ама прашав дали има некој конкретен линк, или ја има спуштено па да ми ја прати на маил.
Моментално сум на dial-up, дур спуштам e-Mule , па дур пребарувам, помина еден век. Да имав добар интернет при рака, немаше ни да прашам.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
Излезе пред месец-два.
Инаку имаше и hacker's challenge 2, ја немам читано нејзе, ама не ја фалеа премногу.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Searching skills е еден од првите чекори во секој случај :) Ако неможеш да ја најдеш, зошто мислиш дека ќе ти биде толку од корист?

Да сум на твое место, прв challenge би ми бил да ја најдам книгата, после ќе продолжам со останатите :))
 

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
Searching skills е еден од првите чекори во секој случај :) Ако неможеш да ја најдеш, зошто мислиш дека ќе ти биде толку од корист?

Да сум на твое место, прв challenge би ми бил да ја најдам книгата, после ќе продолжам со останатите :))
mnogu mudro i tocno :bravo:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
@adnrijenski

Моментално нема инсталирано софтвер за торен, e-mule и сл. (на dial-up сум) проверив на одредени страници од каде обично симнувам и не ја најдов.
Финтата е што е излезена пред околу месец дена, и веројатно за тие што ќе купат hard copy, им следува и во електронски формат.
Муабетот ми беше, да не имате некој другаш што ја купил и сл, па ви ја пратил ,или такво нешто.
Засега ја нема по сајтовите.
За други начини на пребарување , во момнетов не сум во можност.

А за кои останати мислиш?
 
M

Mr.Alien

Гостин
@ _EAX

Вероватно еден од првите два. И јас пронајдов, без назнака за кој дел се работи...но t0rR...0t не функционира како треба и "зарибува" некаде после 2/3.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #16

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
@_EAX

Отвори ја и во неа сигурно го пишува името.
Па и да е втроиот или првиот мејл пушти ја по маил, да видам што има.

Фала.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #18

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
Име нема од книгата.
И третата има 20 сценарија.
 

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Na torent sajtovite i na e-mule mozev da ja najdam samo McGraw Hill-Hacker's Chalenge.Po trazenjeto na google razbrav deka toa e prvata kniga od Hacker's Chalenge i deka imalo i Hacker's Challenge 2 i 3 so toa sto poslednava e taa sto ti ja baras.Kazi mi gi imas li Hacker's Chalenge2 Hacker's chalenge.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #21

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
Не ги немам нив.
За првата не знам ништо.
За втората знам дека не ја фалеа премногу, демек била утка, ама тоа зависи каква била првта, пошто обично секвелот е секогаш послаб од првиот.
За трета знам дека била многу јака, затоа сакав да ја видам.
 

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Не ги немам нив.
За првата не знам ништо.
За втората знам дека не ја фалеа премногу, демек била утка, ама тоа зависи каква била првта, пошто обично секвелот е секогаш послаб од првиот.
За трета знам дека била многу јака, затоа сакав да ја видам.
Prvata ja spustiv vcera od internet no ne mozev ni da ja prolistam nabrzina da vidam uopste so ima.Ako sakas mozam da ti ja pratam kazi samo kako.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,520
Мислења
845,856
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно