• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Hacker Space движење

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
Можеби подобро ќе беше во ИТ вести да го ставев, ама ако не му е местотот овде преместете го слободно.

http://www.astalavista.com/index.php?section=news&cmd=details&newsid=4058

Да не ти се верува. Уште некоја година и ќе создата "Хакерска слободна држава" каде х(кр)акерите ќе можат да се дружат и групираат и организирано да се мотивираат, што да х(кр)акнат следно.
 

DARK3R

Intern
23 јули 2007
35
0
Добри се,ама треба и Македончинјава вака да се организираат....
 

DARK3R

Intern
23 јули 2007
35
0
treba treba :) , taman ke se napuni zatvorot u idrizovo :))))
хахаха,абе грпата треба да функцинира тајно и не на секој Deface,или било каков хак да оставаат порака Hacked by "name" а тие сакаат демек да се пофалат и ги пополнуваат затворите....
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
хахаха,абе грпата треба да функцинира тајно и не на секој Deface,или било каков хак да оставаат порака Hacked by "name" а тие сакаат демек да се пофалат и ги пополнуваат затворите....
Да де нема да пише Hacked by Icko , ќе пишува Hacked By DARK3R :))

....

прво нека хакнат, после ќе се договориме шо ќе напишат =))
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
@markomk
Прво, темава е отворена 26-08-07.
а второ,
astalavista.com лично не ви го препорачувам да го посетувате..
Еве извештај од mcafee site advisor:
astalavista.com
Feedback from credible users suggests that downloads on this site may contain what some people would consider adware, spyware, or other potentially unwanted programs.
,
и сличен имаат и од Web Security Guard
This website has been reported as containing spyware, viruses or adware.
Така да, препорачувам горенаведениот линк да се избрише.
 

PBaller

Intern
6 март 2008
76
0
Chudno kako mediumite ne go registrirale toa, ne e mala rabota. Ne znam kolku transakciite vo tutunska se dostapni za nadvoreshnosta bidejki Tutunska koristat custom made softver od Pexim za izvrhuvanje na sekakvi funkcii...
 

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
629
53
Велес - Скопје
Тој мора да бил некој инсајдер, јас мислам дека во такви системи не се влегува така лесно. Најголемите загуби светските фирми ги имаат од инсајдери, луѓе кои што многу добро ја познаваат структурата и начинот на работење. Еден многу убав пример за инсајдер е типот од Сосиете Генерал што си направил сметче од неколку милиончиња.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,000
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно