• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Hacker Forever | The Hacking MMORPG

  • Ја почнал/а темата
  • #1

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Сигурно сите сте слушнале за HackTheGame, но дали сте слушнале за Hacker Forever, новата верзија на играта??? Chaozz се досетил да направи и вакво нешто - новата верзија е MMORPG и е многу кул. Се разбира дека ова е само симулација и ништо повеќе, но сепак супер е! Доколку сакате да започнете да ја играте еве ви линк.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Хммм...Ништо не сватив али нема везе до мене е изгледа проблемот
Играта ти е симулација на хакирање и е многу интересна. Првата беше десктоп верзија - а оваа сега е веб-базирана верзија.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
И какви ви се импресиите?
Мене многу ми се допадна игрицава. Супер е! :bravo:
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Па не е нешто посебно, ама со текот на времето може да се подобри. Нема уште туторијал како се игра :D а може и јас не можам да го најдам
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Pa dobro seuste e beta verzija, taka da...
Inaku tutorijal nema seuste.
P.S. izvinete sto pisuvam so latinica ama nemam mak poddrska na Windows XP (go rabotam preku parallels, bidejki programiram nesto)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,900
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно