• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

hacked e-mail pasword on MSN!

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Барам помош и ваше мислење како да го вратам пасвордот на мојата hotmail адреса. Имено до синоќа се беше во ред, и утрово пробам да се конектирам на месинџер и ми јавува погрешен пасворд. Error code: 80048823.
Елиминирав било каква грешка во внесувањето на адресата и пасвордот и откако немаше друг спас отидов на reset pasword. И кога таму гледам и сигурносното прашање сменето. Јас имав ставено Mother's birthplace, а сега ме прашува First pet's name, а јас појма немам за ова.
Значи некој успеал да ми ја хакне адресата и го сменил пасвордот. Или пак некој си игра со она програмчето за замрзнување на адреси, и ја има привремено блокирано мојата адреса.
Дали имате некое вакво искуство или предлог како да го решам проблемов, односно ако е можно да си ја вратам адресата?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Да веќе проверив, побарав на Гугл за овој ерор ама ништо не успеав. За ресетирање на пасвордот ми е потребно сигурносното прашање ама и тоа е сменето. Алтернативна е-маил адреса немав ставено така да ништо не можам да сторам засега. :tazhen:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Ako se sekavas dobro na moeto prasanje i temata dali msn moze da bide haknat mene mi rekoja deka e nevozmozno. Na youtube ima tutoriali kako da probies password na msn samo sto ne mi teknuva kako se vikaja tie klipovi. Eve cist dokaz deka moze MSN da se sredi. A vo vrska so tvojot problem backo mozes da pratis mail do hotmail servisot da vidis dali tie mozat da ti pomognat
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ako se sekavas dobro na moeto prasanje i temata dali msn moze da bide haknat mene mi rekoja deka e nevozmozno. Na youtube ima tutoriali kako da probies password na msn samo sto ne mi teknuva kako se vikaja tie klipovi. Eve cist dokaz deka moze MSN da se sredi. A vo vrska so tvojot problem backo mozes da pratis mail do hotmail servisot da vidis dali tie mozat da ti pomognat
Само што пратив меил до hotmail stuff, ама се сомневам дека ќе можат да сторат нешто, бидејќи и пасвордот е сменет и сигурносното прашање. Како ќе им докажам дека е моја адресата и дека навистина ми е хакирана? Како и да е ќе почекам и ќе видиме што ќе испадне. Единствено успеав да внесам повеќе пати погрешен пасворд и сега пишува дека таа адреса е temporary anavailable и дека привремено не може да се логира на неа.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Epa pricekaj da vidis dali nekoj pravel losa sala so tebe, ili imas seriozen problem a mozes da dokazes deka mailot e tvoj, dokolku gi kazes informaciite koj si gi vnel znaci adresata i ostanati raboti koj si gi vnel. So srekja
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Епа најверојатно од таму имате проблем. И мене пред еден месец цел ден не ме пушташе да влезам.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Можно ли е проблемот да е до Hotmail сервисот? Дајбоже да е такво нешто во прашање само има нешто сумљиво тука. Со другата адреса можам слободно да се логирам. Исто така моите пријатели без проблем се конектирани на месинџер. :confused:Ајде ќе почекаме ќе видиме што ќе испадне.
 

psybaron

Intern
10 април 2007
745
49
Куманово
markoaleksic.com
da. i probav da se konektiram na msn so gmail email.ama i toa javuva pogresen pasword. imeno vaka se sluci: se mi rabotese ok vcera,,drugar mi proba da se konektira na mojot pc na msn i go odstikliral remember password ,,i utrovo go vnesuvam paswordot i nekje.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
da. i probav da se konektiram na msn so gmail email.ama i toa javuva pogresen pasword. imeno vaka se sluci: se mi rabotese ok vcera,,drugar mi proba da se konektira na mojot pc na msn i go odstikliral remember password ,,i utrovo go vnesuvam paswordot i nekje.
А бе не е проблемот у тоа remember password. Кај мене бесе запамтен и штиклирано тоа remember password и немаше потреба да го внесувам па сепак ми јави погрешен пасворд. Пробав 100 пати да внесам пасворд и ништо.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ako se sekavas dobro na moeto prasanje i temata dali msn moze da bide haknat mene mi rekoja deka e nevozmozno. Na youtube ima tutoriali kako da probies password na msn samo sto ne mi teknuva kako se vikaja tie klipovi. Eve cist dokaz deka moze MSN da se sredi. A vo vrska so tvojot problem backo mozes da pratis mail do hotmail servisot da vidis dali tie mozat da ti pomognat
Баш сега ги разгледував тие клипови на youtube за хакирање на пасворд и си мислам можеби треба да се проба на ист начин да си го вратам пасвордот. Можеби треба да му го хакирам пасвордот на тој што ми го зел. Според овие туторијали на youtube ке му го украдам пасвордот на тој што ми го хакнал. Во секој случај прво ќе почекам да добијам одговор од hotmail stuff, па ако не успеам да си ја вратам адресата, ќе пробам да возвратам со ист удар кон тој што игра со вакви работи. :muahaha:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #14

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Конечно добив одговор од луѓето од хотмеил и ми бараат потврда на следното:
Please send us the following information:

1. Your Windows Live ID
2. Your first name and your last name
3. Your date of birth (month/date/year)
4. Your country
5. Your state (if applicable)
6. Your postal code
7. Your IP address
8. The answer to your secret question
9. The "alternate e-mail address" that is on file for the account
10. Your Internet service provider (home or work)
11. The last date and time that you successfully signed
More information that may help us verify account ownership

- Windows Live Mail customers
-- The names of any folders that you created in addition to the default folders
-- Names of contacts in your address book
-- Subjects of any old mail that is in your inbox or mail folders

- Windows Live Messenger customers:
-- Names of contacts on your contact list
-- Your Windows Live Messenger nickname (display name)

When we receive the answers that you provide, we will review the information and reply.

Им испратив тоа што бараа и се надевам дека конечно ќе го ресетираат пасвордот и ќе ми дадат нов. :bravo:
 

psybaron

Intern
10 април 2007
745
49
Куманово
markoaleksic.com
Impossible is word only found in the dictionary of fools !
Прашањето е колку ти значи маилот, и колкава цена си подготвен да платиш за си го вратиш !
hhaa.. po sekoja cena bi go vratil mailot nazad. zasto imam dokumenti,broevi na smetki,paswordi,pinovi na kreditni ...i ja ke probam da pratam kako AMD_fan..da vidam sto ke mi kazat..loso e sto ja ne gi znam tie podatoci sto mi gi baraat.(ne site) zasto mailot mi e od pred 7-8 godini...koga site se trudea da ostanat anonimni..pa zatoa nisto zivo ne znam sto li sum vnesuval..::zbunet3::zbunet3:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #17

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Impossible is word only found in the dictionary of fools !
Прашањето е колку ти значи маилот, и колкава цена си подготвен да платиш за си го вратиш !
Меилот ми значи многу, можеш да заклучиш по тоа што по секоја цена се трудам да го вратам. Имам многу контакти на него и важни пораки во inbox-от. Е сега колкава цена сум подготвен да платам? Не знам на што мислиш ама ќе одам до кај што можам, пошто овој меил ми е стварно важен, макар да нема да биде крај на светот ако не успеам. Таа девојката од support-центарот вели дека ако и ги испратам горните информации ќе го ресетираат пасвордот и ќе добијам друг. Останува да почекам и да видам што ќе се случи.
 

Moscow_BoY

Intern
12 јуни 2007
260
4
securzone.blog.com.mk
Во ред, пробај така како што ти викаат од support центарот. Постои секако можност да се кракува, но обично не се исплати, едноставно цената е превисока за еден маил...
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Немој да заборавите да напиштете дали ви пратија повторно пасворд и што ќе направат пак да не се случи истото.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Баш сега ги разгледував тие клипови на youtube за хакирање на пасворд и си мислам можеби треба да се проба на ист начин да си го вратам пасвордот. Можеби треба да му го хакирам пасвордот на тој што ми го зел. Според овие туторијали на youtube ке му го украдам пасвордот на тој што ми го хакнал. Во секој случај прво ќе почекам да добијам одговор од hotmail stuff, па ако не успеам да си ја вратам адресата, ќе пробам да возвратам со ист удар кон тој што игра со вакви работи. :muahaha:
Ke sakas li da mi gi dades naslovite na tie tutoriali pls
 
 • Ја почнал/а темата
 • #22

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
 • Ја почнал/а темата
 • #23

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ke sakas li da mi gi dades naslovite na tie tutoriali pls
Еве ти го линкот од Customer support на хотмаил, па пополни таму се што се бара, и очекувај одговор.
https://support.live.com/eform.aspx?productKey=wlid&ct=eformts
:bravo:

Немој да заборавите да напиштете дали ви пратија повторно пасворд и што ќе направат пак да не се случи истото.
Еве до сега уште немам одговор од support центарот. Се разбира ке ве известам како ќе заврши целата оваа работа.
 

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
АМД ќе биде истото го поминав и јас.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,755
Мислења
864,035
Членови
30,089
Најнов член
kenzo
На врв Дно