• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Hack na LHR graficka 3070

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Dejan007

Gaining Experience
15 март 2019
53
92
Здраво дечки, дали има некој инфо зa LHR моделиве графички поточно 3070 дали има некој баг хак, драјвер или слично да си копа етер со нормал 60hash место со 32-30h со ова фабричково Limited has rate.


Поззз
 

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,172
1,804
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB + NVMe 500GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
ASUS STRIX RTX 3090
Case
Nzxt h500i
Mouse
RAZER Viper Ultimate
Keyboard
RAZER Black Widow Chroma
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
Нема, не е само софтверски туку и хардверски лимитирана е
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,281
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно