• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

H81m-k Combo

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Vlad944

On your way to fame
3 март 2015
389
850
Битола
Продавам комбо
H81m-k Asus како нова
Core i3 4170
Kingston low profile 4GB+Kingston Savage 4GB на 1600мхз
HDD Hitachi 2008 со 33 бад сектори и 51% останат лајф.
Деловите одат комплет и не се делат.
Цена 5200 денари.
IMG_20210225_121941.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Vlad944

On your way to fame
3 март 2015
389
850
Битола
Деловите ќе се делат на:
Asus H81 + i3 4170 3.70Ghz = 3200
Asus H81 + i3 4170 3.70Ghz + 8GB Ram = 4800
Kingston low profile 4GB 1600Mhz - 800
Kingston HyperX Savage 4GB - 1000
HDD - Се трга од продажба!
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

Vlad944

On your way to fame
3 март 2015
389
850
Битола
Точно,нема хедер за усб 3.0
BTW деловите се тргат од продажба поради финансиски неспособности,нема да се прави упгрејд.


Клуч.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,472
Мислења
845,154
Членови
29,292
Најнов член
ivica25
На врв Дно