• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

H61H2-MV BIOS

Статус
Затворена за нови мислења.

tomi

Sensei Модератор
16 април 2007
9,840
8,971
Скопје
Da mu pomogneme na eden clen od forumot. Ako ja ima nekoja ovaa ploca bi bilo ubavo da go procita i sejvuva biosot i da mi go prati ako moze. za utepav od baranje bin fajl od 8mb go nema na net. oficijalniot e cap file so 2.5mb koj ne mi vrsi rabota
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
2,990
7,873
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Verbatim KU-0725
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 7 Ultimate SP1 x64 И НЕ ГО МЕЊАМ!!!
http://remont-aud.net/search/?q=h61h2&t=0

Флешни ги сите до еден, барем еден ќе фати колку да го флешнеш оригиналниот нормално. И стави нов чип. Ај со 866-ката нема да изгубиш многу време ;)

Го има и оригиналниот на нет, ама неам време сеа да барам, иам и ја растурен лаптоп и матична за оправка :D
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,131
11,670
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Море фрли ја тапа плоча, не вреди да се заебаваш... Тотален под просек во секој поглед. Нема САТА3, нема УСБ3.0, 10/100 .....

Се шалам :) Sorry за offtopic

EDIT: море не се шалам фрли тоа ѓубре у специјален контејнер за рециклирање :D
 

tomi

Sensei Модератор
16 април 2007
9,840
8,971
Скопје
http://remont-aud.net/search/?q=h61h2&t=0

Флешни ги сите до еден, барем еден ќе фати колку да го флешнеш оригиналниот нормално. И стави нов чип. Ај со 866-ката нема да изгубиш многу време ;)

Го има и оригиналниот на нет, ама неам време сеа да барам, иам и ја растурен лаптоп и матична за оправка :D
Неможам ништо да симнам како нов член, ако не ти е тешко пушти ми 2-3 биоса што се на форумот. фала
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
2,990
7,873
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Verbatim KU-0725
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 7 Ultimate SP1 x64 И НЕ ГО МЕЊАМ!!!
http://www.mediafire.com/?698sz8t4d22or

Не е 8, 4 мегабајти се фајловите ;) Good luck, и шерни некој дамп ако имаш нешто настрана тргнато.
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
2,990
7,873
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Verbatim KU-0725
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 7 Ultimate SP1 x64 И НЕ ГО МЕЊАМ!!!
А проба ли? Кажи ми уствари што се дешава/десило, да ја упалам логикава :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,142
Мислења
878,796
Членови
30,762
Најнов член
ristecona
На врв Дно