Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Гуми за автомобил

acikaaa

On your way to fame
22 октомври 2018
734
725
Скопје
Дечки се разбирате ли во гуми од кола? Ми треба мала помош, може ли да ми кажете која година се произведни гумиве, со колата што ја купив идеа овие летни гуми, и сега земав нови зимски, мајсторот што ми ги менуваше ме убедува дека се 2010 годиште, а од тоа што го читав по интернет бројките што се на сите гуми се ознака недела и година, а колку што знам 89 недела во годината не постои:) мое мислење дека се 25 недела од 2019 година, па сега ми треба ваше мислење. Инаку се работи за Bridgestone Ecopia EP25 гума IMG_0631.jpeg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.228
Мислења
976.916
Членови
35.537
Најнов член
martin987
На врв Дно