• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Guitar Hero III

  • Ја почнал/а темата
  • #1
8 ноември 2007
81
0


Genre: Rhythm / Music
Official Site: www.guitarhero.com
Publisher: RedOctane
Developer: Neversoft Ent.
Release Date: 2007-11-16
************************************************************
REQUIREMENTS

* Operating System: Windows XP SP2, Windows Vista
* CPU Processor: Intel Pentium D (Dual Core) 2.8GHZ or AMD Athlon 64 3500+
* Memory: XP - 1 GB RAM, Vista – 2GB RAM
* Hard Disk Space: 5.1 GB + 1GB Swap File
* Sound Card: DirectX 9.0c compatible sound card
* Video Card: 3D Hardware Accelerator Card Required – 100% DirectX 9.0c
compatible 128 MB Video Memory
* Video Card (ATI): Radeon X800
* Video Card (Nvidia): Geforce 7600
* Media Required: 4X DVD-ROM drive
* Windows XP/Vista compatible mouse and keyboard with latest drivers
***********************************************************
Sliki:
http://www.gamespot.com/pages/image_viewer/frame_lead.php?pid=943274&img=20

***********************************************************
Video:
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=WlvMkvTLO8Y"]YouTube - Guitar Hero III: Legends of Rock Trailer featuring SLASH[/ame]
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
128
Тапа, комерцијализација на мртви ѕвезди...ако сакаш да свириш гитара купи си гитара, а не игра со гитари.Заради вакви работи умира музиката :tazhen:
btw, зачуден сум што tenacious d "дале" песна за coverot :ua:
 

kamikaza333

Gaining Experience
3 јануари 2009
320
57
Кочани
Еј играта е ногу јака само тие што не се играле думат без везе. Сакам да прашам дали треба да се поседува некој друг хардвер, како гитара за компјутерот, за да се играе оваа игра или може преку тастатура.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,726
Мислења
863,409
Членови
30,063
Најнов член
Кузман
На врв Дно