• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено GTX 980+ I7-5820k + X99 UD3+ 8 Gb DDR4 Ram+CoolerMaster AIO 240mm

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
70
180
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Hyper x fury 3200mhz 2x8
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
deathadder elite
Keyboard
blackwidow chroma v2
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10
Здраво,имам за продажба графичка и Cpu+mobo+ram+Aio cooler combo.Имам осмислено свои цени,ќе ве замолам ако може проценка т,е ваше мислење околу истите.

Gtx 980 Asus Reference - 5000 денари. (Прв сопственик,купена од сет 2014)

Исто така продавам Cpu+mobo+ram+Aio cooler combo.Преферирам да го продадам комбово во целост, но има можност за процесор + матична плоча.
Комбо во целост 10000 денари.
Процесор и матична 9000 денари

i7-5820k--5500 денари--(Купен од анхоч Јануари 2015)
Gigabyte X99 UD3 -- 3500 денари--(Купена од анхоч Јануари 2015)
2x4 Ram ddr4 Hyper X Predator 2400mhz --1500 денари--(Купен од анхоч Јануари 2015)
Coolermaster Nepton 240mm AIO --900 денари-- (Купен од сет Јануари 2015)

Комплет се за 14000 денари.

Сите делови ги имам користено во конфигурација,користена само за гејминг,и истите се функционални без никакви проблеми.
Без замени ќе ве молам,само од Скопје.Цените не се фиксни, може да се договориме.
Контакт ПП.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
70
180
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Hyper x fury 3200mhz 2x8
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
deathadder elite
Keyboard
blackwidow chroma v2
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10
Rezervirano komplet se
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
70
180
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Hyper x fury 3200mhz 2x8
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
deathadder elite
Keyboard
blackwidow chroma v2
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10
Продадено
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,120
Мислења
838,760
Членови
29,025
Најнов член
vinter54
На врв Дно