• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

GTX 970 SLI

  • Ја почнал/а темата
  • #1

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
2,993
3,364
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
AOC LED 27" I2781FH
OS
Windows 10
дечки, кој има досеа истестирано со 2 x 970 ки, во SLI , како се понашаат во игри, и во однос на 980Ti (ако нели, ја имале и 980ti за тест и/или риал лајф сценарио), ама ме интересира она искуство во реалност, пошто доста се изначитав ривјуа итн итн, па ме интересира кој има 970ки во SLI да ми сподели искуство од прва рака
 

Tehnologiva

Practice makes perfect
9 јули 2013
1,384
1,220
Tehnologiva's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 3900X & Corsair H115i RGB Platinum
Motherboard
ASUS Crosshair VIII HERO X570 Wi-Fi
Storage
Corsair Force MP600 1TB PCIE 4.0, Toshiba x300 4TB, WD Blue 1TB
PSU
Corsair RM1000x 1000w GOLD
RAM
G.Skill Trident Z RGB 32GB 3200Mhz CL14 (2x16)
Video card
MSI RTX 2080Ti Gaming X Trio
Case
Corsair Crystal 570X RGB Mirror Black
Mouse
Logitech G502 HERO SE
Keyboard
Logitech G513 Carbon Romer G Tactile
Audio
JBL- 305P MkII + Steinberg UR22mkII + Audio Technica ATH-PRO700 SV
Monitor
LG UltraGear 27GL850 144Hz 1440p Gysnc, Freesync 1ms IPS
OS
Windows 10 Pro 64bit
@Горјан те чека момчево. @spiritBreaker Ако имаш сили земај 980ti и не се замарај со Sli и разни играчки.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
2,993
3,364
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
AOC LED 27" I2781FH
OS
Windows 10
работата е што веќе имам една 970ка, а пред тоа немав за да зеам 980Ti, а и не беше излезена :) да земам да ја продадам, ќе треба да додаам минимум уште 30 000 за Ti-то, и башка за напајање плус 10 000...затоа ме интересира за SLI-то, пошто можам да зеам 970ка по набавна цена, со едно 2000-3000 поевтина цена од продажна.
 

Tehnologiva

Practice makes perfect
9 јули 2013
1,384
1,220
Tehnologiva's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 3900X & Corsair H115i RGB Platinum
Motherboard
ASUS Crosshair VIII HERO X570 Wi-Fi
Storage
Corsair Force MP600 1TB PCIE 4.0, Toshiba x300 4TB, WD Blue 1TB
PSU
Corsair RM1000x 1000w GOLD
RAM
G.Skill Trident Z RGB 32GB 3200Mhz CL14 (2x16)
Video card
MSI RTX 2080Ti Gaming X Trio
Case
Corsair Crystal 570X RGB Mirror Black
Mouse
Logitech G502 HERO SE
Keyboard
Logitech G513 Carbon Romer G Tactile
Audio
JBL- 305P MkII + Steinberg UR22mkII + Audio Technica ATH-PRO700 SV
Monitor
LG UltraGear 27GL850 144Hz 1440p Gysnc, Freesync 1ms IPS
OS
Windows 10 Pro 64bit
И со 2х970 ке треба да земаш ново напојување, 550 си на граница и онака, а и сигурен сум дека ке си имаш мака со 2х970 а ке те врзи исто колку една 980ти, твојата можеш да ја дадеш 16-17к и да земеш 980ти по набавна.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
2,993
3,364
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
AOC LED 27" I2781FH
OS
Windows 10
да, ама g750m е околу 5800 регуларна цена, а со набавна е друга приказна. многу поевтина варијанта ми испаѓа со SLI. сепак, ме интересира риал лајф искуство со SLI-то
 

Tehnologiva

Practice makes perfect
9 јули 2013
1,384
1,220
Tehnologiva's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 3900X & Corsair H115i RGB Platinum
Motherboard
ASUS Crosshair VIII HERO X570 Wi-Fi
Storage
Corsair Force MP600 1TB PCIE 4.0, Toshiba x300 4TB, WD Blue 1TB
PSU
Corsair RM1000x 1000w GOLD
RAM
G.Skill Trident Z RGB 32GB 3200Mhz CL14 (2x16)
Video card
MSI RTX 2080Ti Gaming X Trio
Case
Corsair Crystal 570X RGB Mirror Black
Mouse
Logitech G502 HERO SE
Keyboard
Logitech G513 Carbon Romer G Tactile
Audio
JBL- 305P MkII + Steinberg UR22mkII + Audio Technica ATH-PRO700 SV
Monitor
LG UltraGear 27GL850 144Hz 1440p Gysnc, Freesync 1ms IPS
OS
Windows 10 Pro 64bit
ти кажав веке дека ке си имаш мака со SLI 970 затоа стисни заби земи 980ти thank me later. Патем знам дека Горјан имаше 2x970 на Asus ROG Swift 2K 144hz монитор и имаше проблеми со статер фрејм дропови во игри али сепак нека се изјасни тој најдобро. Јас кога би бил во дилема 980ти вс 970 сли би стиснал заби уште месец-2 би земал 980ти.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,574
Мислења
820,964
Членови
28,238
Најнов член
$КИКО$
На врв Дно