• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

GTX 970 Asus Strix 4 GB

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Nistrix-

Gaining Experience
18 февруари 2017
104
194
Графичката е во одлична состојба, не е користена за mining и не е overclock-увана. Доаѓа комплет со оригиналната кутија.

Цена: 9.000 денари

Напомена: Графичката ќе биде достапна на купувачот на 25-26ти јули, бидејќи тогаш ми стигнува новата.


1626487434708.jpg
 
Изменето од модератор:
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Nistrix-

Gaining Experience
18 февруари 2017
104
194
8.000 денари.

Графичката ќе биде достапна во недела (25.07).
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,442
Членови
29,742
Најнов член
MilanTrajkovski1
На врв Дно