Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено GTX 1660 Super, CM 550W, Xigmatek Lux S, Antec NX200M

Статус
Затворена за нови мислења.

Maxtor

Gaining Experience
22 април 2012
91
189
Maxtor додаде нов оглас:

GTX 1660 Super, CM 550W, Xigmatek Lux S, Antec NX200M - 1 ден.

Поради апгрејд на конфигурацијата ги продавам следните делови. Цените се однесуваат на поединечните делови, нормално доколку се купат два или повеќе цената соодветно ќе биде намалена.

Дополнително имам Ryzen 5 3600X tray резервиран до петок, доколку се ослободи ќе биде додаден на огласот.

 • Графичка Gigabyte GTX 1660 Super OC 6GB Windforce 2x
Купена од Анхоч во септември 2020 меѓу последните парчиња по нормална цена. Користена исклучиво за гејминг, редовно чистена...

Видете го целиот оглас...
 

Maxtor

Gaining Experience
22 април 2012
91
189
Напомена за Antec NX200M - иако на сајтот стои дека поддржува CPU кулери до 150мм висина јас користам be quiet Pure Rock 2 со висина 155мм и го собира без никаков проблем со уште ~6-7мм простор помеѓу кулерот и страничното стакло.
 

Maxtor

Gaining Experience
22 април 2012
91
189
На огласот се додава и Ryzen 5 3600X (tray, без кулер) купен од Анхоч 2021 год. гаранцијата му истече пред некој ден. Користен заедно со другите компоненти од огласот, ладен со be quiet Pure Rock 2.

Ryzen-5-3600X.jpg

Цена 4.000 ден.


НАМАЛЕНИ ЦЕНИ:

Графичка Gigabyte GTX 1660 Super OC 6GB Windforce 2x - 7.000
Напојување Cooler Master 550W MWE Gold V2 Fully Modular - 3.000 (гаранција до 16.04.2024)
Куќиште Xigmatek Lux S - 3.000 (речиси ново, гаранција до 15.09.2024)
Куќиште Antec NX200M - 2.000
 

Maxtor

Gaining Experience
22 април 2012
91
189
Продадени и преостанатите делови на членови од форум, со здравје да се користат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.061
Мислења
954.740
Членови
34.478
Огласи
2.287
Најнов член
mwrld
На врв Дно