Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено GTX 1080Ti 11GB

Статус
Затворена за нови мислења.

KjEBE

Gaining Experience
6 декември 2016
179
284

KjEBE

Gaining Experience
6 декември 2016
179
284
mazaa додаде нов оглас:

GTX 1080Ti 11GB - ПроценкаВидете го целиот оглас...
Друже ако ме послушаш и евентуално ако не се брзаш под 23к зборам исценкано под тоа да не ја даваш и мене тука ми даваа 100 евра проценки па јас скоро дупло си ја шитнав мојата и тоа 6 години стара графичка...
твојата графичка со описот реална вредност и е таа 23к аааајде некој максимум 22к али јас не би ја давал под тоа... остало твое си е, и иди огласи си и на рекла 5 стај ја 24500 пиши дека не е фиксно исценкај си се до 23к 22к и шибај си :)

П.С. ќе треба да ми кажеш фала после постов за free буст хахаххаах
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.216
4.199
Скопје
hackitfree.github.io
Смешно е 9000..
Мислењето е автоматски споено:

Друже ако ме послушаш и евентуално ако не се брзаш под 23к зборам исценкано под тоа да не ја даваш и мене тука ми даваа 100 евра проценки па јас скоро дупло си ја шитнав мојата и тоа 6 години стара графичка...
твојата графичка со описот реална вредност и е таа 23к аааајде некој максимум 22к али јас не би ја давал под тоа... остало твое си е, и иди огласи си и на рекла 5 стај ја 24500 пиши дека не е фиксно исценкај си се до 23к 22к и шибај си :)

П.С. ќе треба да ми кажеш фала после постов за free буст хахаххаах
Само ти слушај го Ќебето :rolleyes:
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.421
9.332
па со оглед дека вади скоро исто фпс со 3060 или нешто помалце а 3060 ка нова е 28к па нагоре оваа прелесно 24к би рекол 23к тука негде...
Јас пред 4 месеци земав 2080ка за 23к.

Дај му број од тој твојот купец, биди другар.
 

Grimriper

Gaining Experience
23 април 2015
104
420
Stip
Grimriper's setup  
Processor & Cooler
i5 13500 - Deep Cool LE500
Motherboard
Gigabyte B760 Gaming-X
Storage
Samsung 980 250gb - Samsung 1TB 860 Evo
PSU
Gigabyte b700h
RAM
2x16gb DDR4 Kingston HyperX 3200Mhz
Video card
MSI RX 6800 Trio
Case
Cooler Master H500 ARGB
Mouse
Razer Basilisk Essential
Keyboard
Cooler Master CK530v2
Audio
Razer Nari Ultimate
Monitor
AOC C27G1 27''
OS
Win 11
18.000 ден.
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.374
7.302
Скопје
www.facebook.com
Друже ако ме послушаш и евентуално ако не се брзаш под 23к зборам исценкано под тоа да не ја даваш и мене тука ми даваа 100 евра проценки па јас скоро дупло си ја шитнав мојата и тоа 6 години стара графичка...
Pocekaj uste malce 1 nedela samo i ke vides deka tolku pari ke bidaat 3070ti a uste poeftino 3060ti i 3070kite.
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.840
5.816
Skopje
Следат два-три bump-а и ''се продаде надвор од форумот''...

1080.jpg

btw, ваквите огласи и совети од членови кои само тролаат по теми од досада, ја уништија форумската доверба.
Цена на Реклама 5=цена на форум? Сѐ отишло у к*****...
 
Последна промена:
 • Ми се допаѓа
Реакции: thrw

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.216
4.199
Скопје
hackitfree.github.io
14000 ден макс.
На реклама 5 почнаа да излаваат 3060Ti за 350 еура.
Плака за тема попут: Поплава на ефтинија графички ради смртта на мајнигот.
„смртта на мајнигот„ ОМГ :rolleyes:

Ти читаш ли нешто пред да пишеш ? Гледаш дека е оформена цена - испочитувај правило - остави го дечкото да си ја продава картицата - муабет заврши .

18 000 денари е цена
 
Последна промена:

Bate Sase

Баниран/a
27 мај 2021
638
826
Недојдија
„смртта на мајнигот„ ОМГ :rolleyes:

Ти читаш ли нешто пред да пишеш ? Гледаш дека е оформена цена - испочитувај правило - остави го дечкото да си ја продава картицата - муабет заврши .

18 000 денари е цена
Мирно буразер. Несум приметил дека е веќе оформена ради брзо читање на сите коментари. Сепак коментари се дозволени.
Иначе и @KjEBE си имаше оформено цена, ама го распнавте со коментари.
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
490
376
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
18k ne e losa cena, no se naogja za tie pari rx6600xt, so garancija tuka nekade vo performansi, trosi 2x pomalku, ima moznost za RT i da ne nabrojuvam..
Јас пред 4 месеци земав 2080ка за 23к.

Дај му број од тој твојот купец, биди другар.
jas pred 2 3070 za 400eur, 1070 za 7000 pred nekoj den... gledam 1060ki odat za 6000... taka da 1080 bi trebalo 8000 a Ti 8500mkd :p
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1.159
3.050
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel I5 13500 /Noctua D14
Motherboard
Gigabyte B760 Gaming X DDR 5
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x16GB DDR5 Kingston Fury Beast @6000Mhz
Video card
MSI 3080 Suprim
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 11 Pro
Оди на реклама5/пазар3 продај си ја ко чоек,а овде смешкај си се на проценкиве од 9000 денари :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

dzunko

Gaining Experience
26 септември 2007
391
383
Битола
@gokica една примедба или совет за новиот огласник. Еве конкретно членов @mazaa формира цена за графичката и претпоставувам таа проценка не можи да ја корегира во цена. Значи откако ќе го отвориш огласот на тој линкот " видете го целиот оглас " дури тогаш пишува 18000ден. Мислам и мене ми се случуваше ова. Поентата ми е дали можат админи модератори да го корегираат ова ?
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.421
9.332
Луѓе бришеме коментари нон стоп на темава. Утврдена е цена. Нема повеќе проценки и коментари. Прочитајте правила да се потсетите :)
Чекај малку, нели со v6 бидејќи огласите станаа и платена опција со членство, а и се разделија во посебен дел - беа дозволени коментари на нив?
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.256
32.078
roka.mk
Чекај малку, нели со v6 бидејќи огласите станаа и платена опција со членство, а и се разделија во посебен дел - беа дозволени коментари на нив?
Дозволено е, ако е во склоп со темата секако.

@gokica една примедба или совет за новиот огласник. Еве конкретно членов @mazaa формира цена за графичката и претпоставувам таа проценка не можи да ја корегира во цена. Значи откако ќе го отвориш огласот на тој линкот " видете го целиот оглас " дури тогаш пишува 18000ден. Мислам и мене ми се случуваше ова. Поентата ми е дали можат админи модератори да го корегираат ова ?
Ни претходно не се менуваше тоа така да исто ти се фаќа. Темите се само за дискусија, огласот ќе го видиш во огласникот.
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.216
4.199
Скопје
hackitfree.github.io
Чекај малку, нели со v6 бидејќи огласите станаа и платена опција со членство, а и се разделија во посебен дел - беа дозволени коментари на нив?
Да бе Тајлер ама „потребни коментари - во врска со темата„ - а не да се лупа Се и свашта...Некој доаѓа - не ни чита претходни постови Вика - „Мислам да се продаде за 14 000!„ - А оформена цена. Друг предлог дава за нова тема да се отворело на ИТ форум , јас коментирам ги опоменувам другите дека фајронт е на темава нема што да се пишува оформена цена... И тоа нема крај ...:)
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.127
Мислења
975.156
Членови
35.434
Најнов член
Ljupce Boshkov
На врв Дно