Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено GTX 1060 G1 GAMING 6GB

Статус
Затворена за нови мислења.

KjEBE

Gaining Experience
6 декември 2016
179
284
KjEBE додаде нов оглас:

GTX 1060 G1 GAMING 6GB - Проценка

Дечки немам осет колку би можел да и земам на: GTX 1060 G1 GAMING 6GB прв газда со гаранција (помината нормално) фискална чувам се на мое име, лајт гејмана LOL Fortnite... со кутија се комплет чувам... ете и некое фотче има...
Проценка колку идат сега овие со оглед горе описов па ако фати око ќе иде на продажба.
Фала :p

Погледнете го атачментот 116588Погледнете го атачментот 116587

Видете го целиот оглас...
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
490
376
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
28 јануари 2017
1.843
4.122
Ресен
мхм... јас ја огласив 11500 ден. ајде тука нека иде 11000 ако има заинтересиран некој нека пише ќе се договориме
Ти можиш да ја огласиш колку сакаш, дали ќе ја продајш е друго.
 

DeJaVu

Practice makes perfect
21 ноември 2010
992
1.275
Скопје
ајде тука нека иде 11000
Како споредба за цената што ја имаш на ум, имаш на форумов пред 3 дена огласено GTX 1070 Gigabyte G1 Gaming 8GB за 10000ден.
Таман проценки од околу 6000 ден. ти даваат дечкиве погоре. Пошто сега имаш презаситеност на пазар со графички, и на новите цените им идат под мсрп. Ако почекаш уште малку да стигнат тие цени и кај нас, и за 4-5К ќе треба да ја дадеш(ако сакаш да ја продадеш де).
 
Последна промена:

KjEBE

Gaining Experience
6 декември 2016
179
284
Како споредба за цената што ја имаш на ум, имаш на форумов пред 3 дена огласено GTX 1070 Gigabyte G1 Gaming 8GB за 10000ден.
Таман проценки од околу 6000 ден. ти даваат дечкиве погоре. Пошто сега имаш презаситеност на пазар со графички, и на новите цените им идат под мсрп. Ако почекаш уште малку да стигнат тие цени и кај нас, и за 4-5К ќе треба да ја дадеш(ако сакаш да ја продадеш де).
цената е веќе оформена...
еве би симнал 10 500 ден. тоа е тоа ако се продаде се продаде не ми е итно ништо...
 

vikomkd

Gaining Experience
9 август 2015
63
293
Skopje,Aerodrom
vikomkd's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 5800x w/ AURORA Arctic 240
Motherboard
Asrock B550 Pro4
Storage
Kingston KC3000 1TB, ADATA Legend 800 2TB, Gigabyte 512GB M.2 NVME 2x 1TB Western Digital Blue 1x Verbatim VI550 1TB
PSU
BeQuiet STRAIGHT POWER 11 1000W Platinum
RAM
32GB DDR4 @3200Mhz Corsair Vengeance RGB White
Video card
XFX Speedster SWFT 319 RX 6900 XT
Case
BeQuiet PURE BASE 500DX w/ 6x Lian Li UNI AL120
Mouse
Keycron M1 Wireless
Keyboard
AKKO 3098b
Audio
Mackie CR4X
Monitor
HP X34 & LG 29WP60G-B
OS
Windows 10
Не можам да ве разберам зошто воопшто ставате проценка кога не се замарате колку ви процениле и веќе си имате оформено цена....
 

KjEBE

Gaining Experience
6 декември 2016
179
284
10 500 ден. дечки оформена е цена касно видов дека веќе дале предлози фала ви уште еднаш и извинете... нема потреба од возбуда на кој му треба нека си пише пм ќе си се договориме да не спамаме повеќе... :)
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.275
1.954
Скопје
KjEBE додаде нов оглас:

Дечки немам осет колку би можел да и земам на: GTX 1060 G1 GAMING 6GB прв газда со гаранција (помината нормално) фискална чувам се на мое име, лајт гејмана LOL Fortnite... со кутија се комплет чувам... ете и некое фотче има...
Проценка колку идат сега овие со оглед горе описов па ако фати око ќе иде на продажба.

Повеќе од очигледно е дека немаш осет.
Оглас со 1060 во Септември 2022 за 10.500 денари е залудно потрошен интернет.
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.399
7.986
Мелмак
10 500 ден. дечки оформена е цена касно видов дека веќе дале предлози фала ви уште еднаш и извинете... нема потреба од возбуда на кој му треба нека си пише пм ќе си се договориме да не спамаме повеќе... :)

Заборавате дека не е повеќе забрането коментирање во огласи. Цената е оформена и сеа сите со право ќе ти ја искритикуваат. И од мене едно прекрстување за цената ете имате.
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.414
9.297
10 500 ден. дечки оформена е цена касно видов дека веќе дале предлози фала ви уште еднаш и извинете... нема потреба од возбуда на кој му треба нека си пише пм ќе си се договориме да не спамаме повеќе... :)

Ќебе ти како Thor филмовиве си. Прво беше негативец тука со огласите, па направи redemption и сега во новиот филм пак исто од почеток со глава во зид.
 

Bate Sase

Баниран/a
27 мај 2021
638
826
Недојдија
Јас мојата на реклама 5 за 7000 ден ја продадов пред месец дена.
Негова карта колку сака нека си ја огласува. И дали ќе се продаде или не исто негова работа.
 

KjEBE

Gaining Experience
6 декември 2016
179
284
Јас мојата на реклама 5 за 7000 ден ја продадов пред месец дена.
Негова карта колку сака нека си ја огласува. И дали ќе се продаде или не исто негова работа.
Па тоа и јас говорам нема потреба од возбуда... ама штом има нови правила и може да се коментира unlimited не ми смета буст гага :LOL::ROFLMAO:
10 000 ден. да не избегаме од темава шала на страна ете тоа е цена задња што би ја дал :)
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.275
1.954
Скопје
Па тоа и јас говорам нема потреба од возбуда... ама штом има нови правила и може да се коментира unlimited не ми смета буст гага :LOL::ROFLMAO:
10 000 ден. да не избегаме од темава шала на страна ете тоа е цена задња што би ја дал :)

unlimited boost на 'репутацијата' твоја е она што го добиваш со ваквите постапки.
ти ГАРАНТИРАМ дека нема да ја продадеш за 10.000, освен ако опортунистички не му ја увалиш на некој што не се разбира, а тоа на форумов нема да се случи.
 
И

Избришан член 42370

Гостин
Карта од 300 евра купена пред 5 години сакаш 200 евра да и земеш, ПОСЛЕ криза со графички? Едно време форумов беше фер и стварно имаше форумски цени. Сега ем време ни губиш за проценка ем се ситиш дека ти го бустаме огласот по некоја логика што не ја разбирам. Со среќа на продажбата.
 

KjEBE

Gaining Experience
6 декември 2016
179
284
unlimited boost на 'репутацијата' твоја е она што го добиваш со ваквите постапки.
ти ГАРАНТИРАМ дека нема да ја продадеш за 10.000, освен ако опортунистички не му ја увалиш на некој што не се разбира.
моја репутација? :rolleyes: као ја градам тука некоја репутација? :LOL: мислам да се разбереме продавам графичка не се продавам јас - мојот карактер хахаха
П.С. сум продал тука 20тина работи фала богу сите задоволни... да имало нешто до сега ќе ме распнеа тука... :oops:
П.П.С. дали ќе ја дадам јас за 10 000 ден. е скроз небитна ствар, жалосно е што ги навреди членовиве на форумов дека пази те цитирам: "опортунистички не му ја увалиш на некој што не се разбира"... на форумов чим е нема такви а и не е вкусно да се говори така за членовиве... добра ноќ :cool:
Мислењето е автоматски споено:

Карта од 300 евра купена пред 5 години сакаш 200 евра да и земеш, ПОСЛЕ криза со графички? Едно време форумов беше фер и стварно имаше форумски цени. Сега ем време ни губиш за проценка ем се ситиш дека ти го бустаме огласот по некоја логика што не ја разбирам. Со среќа на продажбата.
*366 евра купена ја продавам 160 евра....
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
445
828
херцажа
жалосно е што ги навреди членовиве на форумов дека пази те цитирам: "опортунистички не му ја увалиш на некој што не се разбира"... на форумов чим е нема такви а и не е вкусно да се говори така за членовиве... добра ноќ :cool:
Не си го разбрал изгледа, не ги навреди членовите на форумов, кажа дека нема да ја продадеш на форумов зашто овде скоро и да нема некој што не се разбира, а и да има, ќе му помогнат дадените проценки. Па останува само да ја продадеш надвор од форум на некој човек што не следи цени па по некоја случајност одлучил да ја купи твојата за 10к.

Исто не ми е јасно зошто воопшто се бара проценка на картата, кога веќе си имаш оформено цена и проценките на членовите не влијаат на неа ?

И од мене проценка за во случај да се погоди некој што не е во тек со цените, картата вреди максимум 6000 денари.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.110
Мислења
974.646
Членови
35.409
Најнов член
sendrit
На врв Дно