1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

GTX 1060 6GB

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од NikacXMKD, 31 Август 2019.

 1. NikacXMKD

  NikacXMKD
  Gaining Experience

  324
  160
  7 Јули 2010
  Машко
  - да има гаранција
  - да не е копана
   
 2. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,046
  645
  28 ноември 2015
  Машко
  А како ќе знаеш дека е копана или не?
   
  На Nomad му/ѝ се допаѓа ова.
 3. NikacXMKD

  NikacXMKD
  Gaining Experience

  324
  160
  7 Јули 2010
  Машко
  ќе нема траги од кал на неа
   
  На kirems, Nomad, ТАТА_МАТА и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  287
  231
  1 Февруари 2017
  Машко
 5. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,046
  645
  28 ноември 2015
  Машко
  Гејминг прави поголем load на графиката него мајнинг, just in case you know.
  Единствен потрошен материјал се вентилатори.
  Не можеш да знаеш дали е копана, за рендерирање користена нема показател за тоа.
   
  На Sonic.01 и gOJDO им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,104
  3,077
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Има показатели. На местата кај што е рам меморијата од другата страна на плочата е мрсно или пак ко прегревано. На мајнинг не е потребно графичкото јадро туку меморијата. Колку и да ги чистат графиките на таа страна ипак се препознава односно тоа е траен знак.
   
  На Sonic.01, gamon, Nomad и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,046
  645
  28 ноември 2015
  Машко
  А тоа прави ли проблем во гејминг???
  Не. Тоа што го посочуваш е доста ретко и не се познава.
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,104
  3,077
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Нема никакви проблеми ниту ке има, проблем може да се има ако се користат неквалитетни напојувања , недоволно вентилација во куќиштето или некоја фалична матична со неквалитетна изработка.
   
  На Sonic.01 и Nomad им се допаѓа ова.
 9. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  752
  830
  2 Март 2011
  Машко
  'Не е копана' е новата 'од жена е возена'.
   
  На ТАТА_МАТА, b.a, SmartGuru и уште 5 други им се допаѓа ова.
 10. NikacXMKD

  NikacXMKD
  Gaining Experience

  324
  160
  7 Јули 2010
  Машко
 11. NikacXMKD

  NikacXMKD
  Gaining Experience

  324
  160
  7 Јули 2010
  Машко
Слични теми
 1. MasteR_#0
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  730
 2. gremlin

  Продадено POV Geforce GTX 1060 6GB

  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,059
 3. zipi123
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  854
 4. MasteR_#0
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,356
 5. Lokvan
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  937
Вчитување...

Сподели

Вчитување...