1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

GTA V

Дискусија во форумот 'PC' започната од boge_k, 17 ноември 2012.

 1. temelk4

  temelk4
  Gaining Experience

  178
  86
  19 Август 2013
  Машко
  Здраво некој да ми помогне како да го решам овој проблем. (pm.. да не се спама)
  asddddddddddddddddddddddd.png
   
 2. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,960
  2,936
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  На temelk4 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  187
  208
  28 Декември 2014
  На temelk4 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. temelk4

  temelk4
  Gaining Experience

  178
  86
  19 Август 2013
  Машко
 5. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,079
  3,418
  7 ноември 2014
  Машко
  Цело време или при брзо возење?

  И кај мене се случи еднаш или двапати при брзо возење, ATI мами со новите бета драјвери и не лоадира објекти со цел зголемување на фрејмрејт. Решението е симнување на официјалните драјвери.
   
 6. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
 7. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  Има на некој мисии каде има пукачка и кога ке се потпреш на зид со Q и крашнува на апдејт 3 сум некој слично
   
 8. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Прво мислев дека е ради ЦПУ-то али ова го имаат и i5 конфигурации со далеку подобра граичка од мојата, значи до играта е.
  Има привремено решење шо некаде 70-80% од проблемот го решава и играта оди мазно без губење текстури.

  десен клик во таск менаџер на играта - go to details - set priority to high , потоа set affinity мистите за едно кое било јадро ок. потоа местите all processors како што беше претходно и ок.
  Тоа е кај мене се среди вака. Се додека не пуштат фикс.
  Инаку со овај процесор имам прилично стабилен фпс на 1920х1080 резолуција high - very high.

  За крешови незнам пошто онака ја разгледувам мапата, несакам да почнувам мисии планира да ја купам играта па тогаш цела приказна да ја изиграм + онлајн.
   
 9. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Рековме погоре дека Update 3 има DRM тригер (а можда е и најобичен баг), врати се на Update 2 додека не извадат фикс.
   
  На Dark HaCkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 10. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,130
  1,125
  2 Август 2009
  [​IMG]

  Not bad, not bad.. 8/10.
   
  На prichina, shifty, temelk4 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  Кога ја заврши бе 24/7 ли ја играш :D
   
 12. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,130
  1,125
  2 Август 2009
  Не бе друже, брзо се завршува. Викендот воопшто мислам дека не ја ни упалив. Едино последниве 2-3 мисии што траат подолго иначе за 2 саата 5-6 мисии се вртат :)
   
  На Dark HaCkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  Значи нема голем гејмплеј
   
 14. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Не прајте спојлери многу :). Иначе јас до сега (~30%) 10/10 и давам, ептен ми е интересна.
   
  На STEFF му/ѝ се допаѓа ова.
 15. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,581
  1,690
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Ако играш асално, има многу што да се види и што да се изигра. Ако играш само главни мисии, и Skyrim е 4 саати....
   
  На OldSchoolPvP и Dark HaCkeR им се допаѓа ова.
 16. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  Да препоставувам дека на главни мисии е кратка
   
 17. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  685
  673
  22 Април 2013
  Машко
  дали знае некој разлика меѓу steam и no steam version на GTA V бидејки разлика у цена е 20еур, најверојатно нема да може да се игра со пријател од стим ?
   
 18. RocketMan

  RocketMan
  Баниран/a

  49
  18
  9 Април 2015
  Машко
  прилично сум сигурен дека ќе може.
   
 19. edin.ademovic

  edin.ademovic
  Gaining Experience

  496
  280
  16 Февруари 2014
  Машко
  Студент
 20. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,103
  662
  2 Мај 2011
  GTA V ја завршив за 3-4 дена по неколку часа на ден. Ептен е кратка главната приказна, башка предходните делови посебно Сан Андреас се играа со месеци. Исто така Скајрим е доста долга главната приказна, јас ја играв многу време да ја пројдам.
  Друга работа споредбено ГТА 5 со Скајрим и предходните делови на ГТА е тоа што оваа е премногу лесна и најтешките мисии ги пројдов од прв пат...
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012
  You simply don't play GTA for the missions
  One-Does-Not-Simply.jpg
   
  На uwemi, edin.ademovic, xhktw и уште 9 други им се допаѓа ова.
 22. STEALTH

  STEALTH
  Баниран/a

  474
  556
  22 Февруари 2015
  Машко
  Аман бе, со месеци било која GTA да играш за мисиите треба да играш на Commodore
   
 23. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  685
  673
  22 Април 2013
  Машко
  Сан Андреас исто така беше кратка главната приказна околу 15часа, туку одамна беше па така ти изгледа, инаку се слагам со тебе премногу се лесни мисиите, ако не крашнуваше немаше да играме 2 пати една мисија ,,, инаку ликовите и приказната се интересни и се многу игриви :) за повеке игра т.е да се осети правата замисла на оваа игра - оригинал го купуваш цел град ги минеш сите ситници и потоа играње онлајн здравје до наредната гта за 5-6 год :)
   
 24. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  611
  166
  29 Септември 2010
  Завршена пред 2 дена со ретки крашови
  приказната 8/10 можело боње крај
  пс фикс за берзата кога не се појавуваат акциите во портфолио има некој?
   
 25. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,386
  2,161
  4 Јули 2013
  Завршена за 3-4 дена негде уз малце нервози при крашнувања и самоубивања, алии во глобала одлична игра како сторија така и графика и оптимизираност. 62-3 % од мисиите, сега преостануваат рестото до 100ка онака лагано :)
   

Сподели

Вчитување...