• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ГТА - Сан Андреас Онлајн (DWRPG)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

DimitarM12

Intern
3 март 2017
4
3
Сакам да ве известам, доколку играте САМП или сакате да играте повелете на овај сервер, ви нуди голема забава со РолПлеј игра.

- Админ / модератор ќе биде замолен барем 48 часа да биде темата отворена/не избришана.


Dream World RPG Macedonia

Web: www.dw-game.info
Adress: ќе ја најдете во вебсајтот (форумот).
Промо Видео:
View: https://www.youtube.com/watch?v=3A5iPHfdRfs&feature=youtu.be

DreamWorld Trailer:
View: https://www.youtube.com/watch?v=8Bmq1Z_HqNI


Админ и ГејмМастер Тим
На серверот се присутни Админи и ГејмМастери кои се грижат за безбедност на играчите.Доколку
сте почетник со командата /pocetnik можети да повикате GameMaster,кој веднаш ке дојде и ке
ви помогне. Админ Тимот се грижи за RolePlay прекршоци,и воведување ред и мир на серверот.

Регистрација и Логирање

Регистрација и Логирање е во диалог.Пред да почнете со игра,ви следуваат Roleplay
Туторијал,кој треба внимателно да го следите.По туторијалот ви следат RP Прашања за
одговарање.
Imgur: The most awesome images on the Internet
Imgur: The most awesome images on the Internet
Imgur: The most awesome images on the Internet
Imgur: The most awesome images on the Internet

E-Mail
На серверот е достапна и E-Mail,која при регистрација ја внесувате,со која ке можете преку
UCP да си го повратете вашиот профил,доколку ја заборавите вашата лозинка,или дојде до
пробивање.
Imgur: The most awesome images on the Internet

Level Систем
На секоја минута добивате по 1 exp, а за време на Викендот(Сабота и Недела) по по 2 ехп. На
TextDraw-от ви се дадени моментални еxp поени а донего колку ви требаат за да покачете
левел.Со зголемување на левел,потребните поени се зголемуваат.
Imgur: The most awesome images on the Internet

Spawn место
Spawn место е во долниот дел на Лос Сантос кај железничката станица. Со командата /spawnchange може да изберете да се раѓате на тоа место. Исто така тука можете да
изнајмувате мотор и велосипед.
Imgur: The most awesome images on the Internet
Imgur: The most awesome images on the Internet

Имот
Од имот може да поседувате куќа, стан,викендица,зграда,канцеларија, две фирми, бизнис,
автомобил,мотор,летало и брод.

Куќа
Насекаде низ Лос Сантос има куќи. Куќи кои не се купени се обележани со зелена куќа на мапа,
а тие што се купено се обележани со црвена куќа.Има три вида на куќи,големи мали и средни.
Imgur: The most awesome images on the Internet

Канцеларија
Со донирање може да купете и ваша приватна канцеларија
Imgur: The most awesome images on the Internet

Викендици
Во Околните места до големите градови се наоѓаат викендици.
Imgur: The most awesome images on the Internet

Стан
Насекаде низ Лос Сантос има станови. Станови се обележани со жолти кругови на мапа,ги има од
повеќе вида.
Imgur: The most awesome images on the Internet

Фирма
Насекаде низ Лос Сантос има фирми. Фирмите кои не се купени се обележани со зелен долар на
мапа, а тие што се купени се обележани со црвен долар. Можете да поседувате две фирми.
Imgur: The most awesome images on the Internet

Фабрика
Низ серверот сега се достапни и фабрики.Тие работата на продукти односно потребно е да
ставате продукти за да имате заработка.
Imgur: The most awesome images on the Internet

Бизниси
Насекаде низ Лос Сантос има бизниси. Бизнисите се означени со црвен долар на мапа, исто така
има и Трафики и Фастфоод-ови поставени на сервер.
Imgur: The most awesome images on the Internet
Imgur: The most awesome images on the Internet
Imgur: The most awesome images on the Internet

Поседување Возила
Без донирани слотови,можете да поседувате едно возило од секој вид.
Еден мотор,еден автомобил,едно летало,еден брод.
Купувањето се врши преку дијалог,а тоа изгледа вака:
http://i.imgur.com/PtvbUb8.jpg

Гориво Систем
На серверот е достапен и гориво систем.
Ова значи дека вашиот резервоар се празни,а вие на бензинска пупма може да го
наполните.Бензински Пумпи има насекаде во Los Santos.
Imgur: The most awesome images on the Internet

Болнички Третман
Доколку некој ве убие,вие добивате диалог "Umri" или "Povikaj".
Со притискање на повикај вашиот карактер останува да чека да дојде брза помош да биде
спасен.
Со "Umri" вашиот карактер оди во болница,каде што лежи 3 минути.
http://i.imgur.com/j6mKpQa.png

Огранизации
На серверот постојат 14 вида на организации во кои можете да членувате
Полиција,Македонско Биро за Истражување,Армија на Република Македонија,Болница,Влада,Такси
Grove Street Family,Los Santos Gang,Ballas Gang,Моторџии Red Dragons,La Cosa Nostra,Yakuza,Hitman

Донатор Панел
Доколку сакате,можете да донирате во банка на сметка на Owner,со тоа што ке добиете Донатор

Поени.
Во донатор панел може да изберете што сакате да земете со поените кои ги имате.
Imgur: The most awesome images on the Internet

User Control Panel (UCP)
На Веб Сајтот сега е достапен и UCP,во кој можете да ги погледнете членовите на
организациите,лидерите и админ тимот.
Преку UCP исто така можете да ја видите вашата Лична Карта ingame.
http://www.dw-game.info/login.php

Live Map
Преку Live мапата можете да ги погледнете сите викендицит,фирми,бизниси,фабрики,куќи.
Можете да погледнете кои се купени,кои се на продажба а и некои кои се на rent.
http://dw-game.info/mapa/index.php

Работа Систем
Доколку сте почетник,најмногу заработувачка ке имате доколку работите некои од овие работи.
На серверот се достапни голем број на можности за работа како што се

Чистач на улици
Возач на такси
Жито
Банкар
Косач на трева
Дрвар
Јаболкар
Рудар
Комуналец
Механичар
Дилер на оружје
Дилер на возила

Познати Локации
На серверот има многу познати места,како што се:
Кафичи,Острови,Музеи,Дискотеки,Познати 24/7 Маркети,Фризерски Салони,Огласници и Обложувалници.

Банка Систем
Двете банки на серверот во овозможуваат најдобра заштита на вашите пари.
Имате можности за проверување на сметка,ставање и земање на пари,а исто така и купување на кредитна картичка.Покрај банките постојат и банкомати кои ги има насекаде во Los Santos
Imgur: The most awesome images on the Internet

Повеќе Помош
Повеќе помош можете да пронајдете со пишување /help на серверот,каде што ке ви се отвори диалог во кој ке можете да изберете од кој вид ви треба помош,и командите ке ви излезат.
http://i.imgur.com/lAUHa34.png
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,116
3,255
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-9100F (6M Cache, 3.60GHz, up to 4.20 GHz)
Motherboard
GIGABYTE - Z370P-D3
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
SAPPHIRE NITRO+ RX 580 - 8GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
Јас цепам samp, ама не rp, туку deathmatch. :p
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

DimitarM12

Intern
3 март 2017
4
3
Хех, добро би било да почнеш и со РП, позабавно е :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,569
Мислења
820,656
Членови
28,226
Најнов член
Ivan G
На врв Дно