• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

GTA Online

LjubeA

Intern
30 април 2015
4
3
Здраво дечки!

Ги прашав GG.MK за GTA Online дали имаат нивни Crew за полесно да се наоѓаме Македонциве што ја играме и за полесно да ги завршуваме Хеистовите но немаа никаква информација и ми предложија овде да отворам тема, па затоа ова нека биде местото за тоа.
Кажете си ги никовите да се аднеме и да правиме „пљачки“ :)
 

Zoki-Zaza

Intern
30 април 2015
2
2
Social club..ZaZa-Mkd..Steam ZzAzZa3 Za gta online na pc imam i mikrofonce pozz :D
 
Последна промена:

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
726
225
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
2.1GHz 8-core AMD Jaguar
Motherboard
CUH-7000
Storage
870 evo TB
PSU
PS4 PRO custom
RAM
8GB GDDR5 + 1GB
Video card
4.2 TFLOP AMD Radeon (36CU, 911MHz)
Case
PS4 PRO
Mouse
PS4 controler v2
Keyboard
don't need one
Audio
DOLBY ATMOS
Monitor
LG OLED A1 55" 4K HDR TV
OS
PS4 ORBIS
steam nick undermyrules social club nick undermyrules 27lvl
 

LjubeA

Intern
30 април 2015
4
3
Steam account: http://steamcommunity.com/id/ficiani
-
Social Club account: Ficiani

Имам микрофон, имам TeamSpeak сервер. 41 левел in-game.

Дајте да ги изиграме сите heist-ови со ист crew за да ни даде по 1$million на сите. :)

Јас сум за! Од понеделник па натаму оти сеа со Мајов нема да бидам дома, ќе се договориме :)

ПС. пратив инвјат за во Crew
 

bobson

Gaining Experience
29 јануари 2009
809
435
Orgrimmar
bobson's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X | BeQuiet! DRP4
Motherboard
ASUS Prime X470 Pro
Storage
970 Evo Plus 500Gb, 850 Pro 256Gb, WD5000AAVS, WD10EZEX
PSU
Antec HCG850M
RAM
G.Skill Ripjaws V 2x8Gb @ 3600 Mhz
Video card
Gigabyte GeForce® GTX 1070 8GB G1
Case
Deepcool Tesseract White
Mouse
Logitech G502 | QCK+
Keyboard
Ripjaws KM570 RGB MX Brown
Audio
Realtek® S1220A | Sennheiser GSP300
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro

Dzalevsky

Intern
25 ноември 2014
1
1
darkodjalevski.me
Dzalevsky's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3800x & stock cooler
Motherboard
MSI B450 Tomahawk
RAM
2x 8gb Kingston 3200mhz
Case
CoolerMaster k350
Mouse
Razer Deathadder v2
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Razer Nari Ultimate
Monitor
Benq Zowie 2411k
OS
Windows 10 Pro
Starter :) lvl 3 gta on nickname Dzalevsky add :)
 

Spawny

Gaining Experience
22 декември 2013
82
73
Ve adnav povekjeto tuka i vi dadov invite vo steam grupata pa od tamu da se rasporedime za heists bonusi
 

LjubeA

Intern
30 април 2015
4
3
Ај да се собереме 4ца да ги завршиме сите хајстови заедно да лапнеме 1000000$ како loyalty bonus
 

Ficiani

On your way to fame
1 јуни 2012
509
959
Скопје
www.filipkordanovski.com
Ај да се собереме 4ца да ги завршиме сите хајстови заедно да лапнеме 1000000$ како loyalty bonus
Истото го мислев и јас. Ајде уште 2ца со микрофон и вечер/утре сабајле да ги завршиме.

1. LjubeA
2. Ficiani
3.
4.
 

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
978
552
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
Незнаев кај да го поставам прашањето, па ете тука.
По незнам колку долг период пробав да ја уклучам играва, се update-ира све тоа,
али при старт ми го дава следниот error.
rockstar error.JPG
Пробав некои решение шо се нудат по google, тешко
Any ideas?
 

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
978
552
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
^ Решение: уклучив VPN
некаков конфликт помеѓу Social Club и IP-to блокираше логирање, кога уклучив впн, помина логин и се игра најнормално.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,099
Мислења
877,643
Членови
30,697
Најнов член
ANGEL2828
На врв Дно