GTA Македонија

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
Eј абе вака ... Јас направиф од Гта Сан Андреас - Гта Македонија со тоа што сменив разни градби , патови , афтомобили , луѓе и нешто друго но не знам како да го ставам ова
spj4hz.jpg

Тоа треба да стои на почетокот кога ја оклучуваш играта ...
Ај ако знае некој нека пише ... Оваа е слична игра како што беше направена ГТА Србија само што тие имаа помалку направено а јас повеќе ставиф ... направиф и афтомобилите да трошат бензин ...
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Vaka zvuci dobro,daj da ja testirame.

Aj probaj vaka,otvori go GTA folderot,idi search i pisi *.jpg,pa posle *.bmp *.gif i ako ja najde taa pocetnata slika,ke ja izbrises,i vo istiot folder ke ja stavis ovaa slika,samo da bide imenuvana kako taa orginalnata.
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Супер идеја ни требаше нешто вакво, да се вброиме и ние како Македонија во GTA зависници :p а за логото незнам. и уште нешто каде ќе може да се набави оваа верзија, ќе бидне бесплатна или ќе се дава нешто за неа?
 

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
Супер идеја ни требаше нешто вакво, да се вброиме и ние како Македонија во GTA зависници :p а за логото незнам. и уште нешто каде ќе може да се набави оваа верзија, ќе бидне бесплатна или ќе се дава нешто за неа?


Абе лесна е ццц какфи пари ... за вас ќе ја закачам и на интернет ... само да го направам уште ова... А иначе таа ќе отиде и во продажба па и вие ќе можете да ја донлодирате и во своите градови да им ја понудите на некои Игротеки па така ќе заработите нешто :D Јас ќе ја дадам во струмица ...
 

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
808
695
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit
brat mora da ja stavis i jas pocnav da ja pravam mn raboti napraiv ali po nekoe vreme pocna da me mrzi i ja ostaiv :)))) aj koga ke ja naprais complete stavi ja na net da ja simnime!
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Епа супер кажи ако можеме нешто друго да ти помогнеме, ова тешко :p
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Good job @Demonce14 :bravo:
Znam deka ke ima mnogu rabota.. no mozno li e da se napravi igrata so site gradovi od MK i gradovite da bidat barem slicni na ona sto se?.. znaes, fino bi bilo da mozes na GTA da si se prosetas do svoeto maalo :))
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,276
331
Додај ги и старите Застави, фичо, 101, 128 итн.. Само на една игра која ја играв беше не знам каква ама знам дека беше многу едитирана и преправана се викаше San Andreas Yugо или слично нешо, само на компјутер со многу добра конфигурација ненормално кочеше... Па се плашам и на оваа да не кочи. Детето ми викаше дека имало вируси не знам такви работи.. Ама сепак потруди се и оваа да не кочи ок? :D
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
GTA Yugo не кочи добра си е само понекогаш самата се исклучува инаку супер е
 

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
Абе нема да кочи пошто имам еден програм Repair GTA што прво и се дава бекап а после сите што си ги ставил модови разни работи се поправуваат и си идат на своето место ... А иначе јас сум ги пробал сите модови за Сан Андреас но во сите фали по нешто а во овааа би требало се да има ... И ќе има еве сега имам барем малку поголема помош од разни луѓе ... Земам од сите модови по нешто а нешто па и сам правам ... Од Србија ја земаф Ладата, А Југото јас го дизајнираф ... А за ова што викате ќе го ширите бизнисот ... Јас ви ја ставам на интернет и вие што сакате правете ... Ако сакате продавајте , што сакате правете !
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Само мал предлог место San Andreas Macedonia, стави GTA Macedonia. Ептен некако без везе ми тепа вака.
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
добро е ова,само немој како во Srbija да не може да се помине една мисија оти кутиите не се гледаат и неможат да се пукаат,тоа ненормално ме изнервира и веке се заколнав дека нема да ставам модови од GTA SA,али ако оваа не прави проблеми можда ке ја земам,сепак Македонија нели,и имам еден предлог,замени го стариот лик со некој нов(бел),не дека имам нешто против црнци,али у македонија не ги има у изобилство.:D
 

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
добро е ова,само немој како во Srbija да не може да се помине една мисија оти кутиите не се гледаат и неможат да се пукаат,тоа ненормално ме изнервира и веке се заколнав дека нема да ставам модови од GTA SA,али ако оваа не прави проблеми можда ке ја земам,сепак Македонија нели,и имам еден предлог,замени го стариот лик со некој нов(бел),не дека имам нешто против црнци,али у македонија не ги има у изобилство.:D

Ај јас ќе ви дадам предлог за човек :

1.Вин Дисел
2.Тони Монтана
3.Еминем

И нешто прочитав за мисии ... Абе незнам дали да ставам мисии ... дали нови или истите стари ...Али мислам арно ќе е со старите :)
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Каква и да биде,важно е македонска.Затоа респект

A da ja stais dora bakojani :LOL:
 

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
808
695
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit
ako sakas jas mozam da ti pomognam so naoganje modovi neznam dali ja znaes ovaa stranica ali na ovaa imas mn dobri modovi mozes totalno da ja smeniv eve ti http://www.gtainside.com/en/news.php mn e dobra!i imas dobri koli :)))
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
супер сајт само имам едно прашање каде да го ставам скинот кога ќе го извадам?? извадив пример за мотор Yamaha R600 ама незнам кај да го ставам помош pls
 

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
Еј абе дај кажете каде можам да го ставам Converot пошто не знам каде се наоѓа ... Некаде е во Models ама не можам да го најдам дај ако сакате пробајте да го најдете под кое име е ...
 

Kuzma

Баниран/a
18 јуни 2008
52
0
gamingmk.org
Good job @Demonce14 :bravo:
Znam deka ke ima mnogu rabota.. no mozno li e da se napravi igrata so site gradovi od MK i gradovite da bidat barem slicni na ona sto se?.. znaes, fino bi bilo da mozes na GTA da si se prosetas do svoeto maalo :))

Тоа не се прави со 2ца што работат на играта + 2 други дизајнери кои се потрудија за коверот и за неколку останати делови од играта. Тоа ќе ни треба 50 души ако не и повеќе, слики од градовите, текстури и такви ствари. Сакаме и ние, али неможеме сето тоа да го постигнеме.


Значи коверот се е спремен, требаше и јас да ставам некои работи но ме дупи играта нешто сеа, па ќе видам што ќе може да додадам додека да се најде ФТП сервер.

поздрав.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
wow.. Касно ја забележав темава..

Respect за идеата Demonce14. :bravo:

btw. Би предложил начинот и нешто повеќе за изработката да го пообјасниш овде, со што гарантирам ќе имаш многу повеќе соработници и побрзо реализирање на идеата.

А додека пак за идеата за човекот.. хмммз..
Не се согласувам за тој да биде Бошкоски..
Пред се, самата игра е многу крвава, со многу убиства, малверзации, кражби.. со еден збор мафија..
Незнам дали после сето тоа преживеано, Бошкоски треба да се соочи и со ова..
 

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
се извинувам што не пишав на форумот едно 2-3 дена ...
Играта е готова ... Главна личност ќе е Вин Дисел ... Ќе нема бензин пошто ако го ставам ќе нема мисии и ќе избацува на сред игра :ermm:
А сношти колку сум се испровоцирал од еден мочко модератор на кајгана ми идеше да земам да го сокршам ком ... Тој сакаше да се стави логото на Кајгана но јас не го дозволив тоа бидејки има и други форуми како што се Ит , Бадијала и Гејминг ... Значи ќе направам слајд но нема да ја ставам кајгана во никој случај ...:)
 

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
епа тоа ќе го прашам А1^Team ... он ќе ја стави на ftp сервер ... тоа зависи се од него ... јас сум по цд-ињата он по тоа ... :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,035
Мислења
870,614
Членови
30,369
Најнов член
bigsmile
На врв Дно