• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

GTA full package...error

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
znaci simnav gta full package kade gi ima gta 1 2 3 VC i SA onaka da gi igram od pocetok...dvojkata si ja instalirav ok krakuvav i mi pojavue onoa gta pojavi problem i potrebno e da se iskluci i ima neli close i ne ja pusta...koga go pustam onoa za mestenje na video grafika audio itn zs tuka e kako posebno exe nadvor od igrata mi pojavue ova:

Grand Theft Auto 2 has a known compatibility issue with this version of Windows. For an update that is compatible with this version of Windows, contact TAKE2interactive.

demek nejke na XP-vo...znam deka e stara i deka mozebi ne mozam da ja igram na XP ali ima li nekoe care da se resi ili tesko :D
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Десен клик со маус на еxe фајлот кој јавува грешка, одиш Properties. Во Compatibility табот селектираш Run this program... и од паѓачката листа одбираш некој оперативен каде што овој фајл работи.
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
Десен клик со маус на еxe фајлот кој јавува грешка, одиш Properties. Во Compatibility табот селектираш Run this program... и од паѓачката листа одбираш некој оперативен каде што овој фајл работи.

fala na predlogot ali nema da izberam windows xp(premnogu e stara igrava)

ima nekoje drugo care?
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Па и не треба да избереш XP, туку некој постар Windows, пример 98, и XP-то со тој фајл ќе се однесува како 98 (најпросто кажано) :)
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
Па и не треба да избереш XP, туку некој постар Windows, пример 98, и XP-то со тој фајл ќе се однесува како 98 (најпросто кажано) :)

probav so site operativni t.e 98,ME,NT i 2000....nejke :D


ista preporaka i od mene.compatibility, sum probal i mi uspealo(barem 2-3 pati:D )

ama shadow zaborai eden biten detalj...jas sum baksuz...od prv put i nejke:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.158
Мислења
894.789
Членови
31.872
Огласи
337
Најнов член
angelacrvenkoska
На врв Дно