• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

GTA full package...error

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
znaci simnav gta full package kade gi ima gta 1 2 3 VC i SA onaka da gi igram od pocetok...dvojkata si ja instalirav ok krakuvav i mi pojavue onoa gta pojavi problem i potrebno e da se iskluci i ima neli close i ne ja pusta...koga go pustam onoa za mestenje na video grafika audio itn zs tuka e kako posebno exe nadvor od igrata mi pojavue ova:

Grand Theft Auto 2 has a known compatibility issue with this version of Windows. For an update that is compatible with this version of Windows, contact TAKE2interactive.

demek nejke na XP-vo...znam deka e stara i deka mozebi ne mozam da ja igram na XP ali ima li nekoe care da se resi ili tesko :D
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Десен клик со маус на еxe фајлот кој јавува грешка, одиш Properties. Во Compatibility табот селектираш Run this program... и од паѓачката листа одбираш некој оперативен каде што овој фајл работи.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
Десен клик со маус на еxe фајлот кој јавува грешка, одиш Properties. Во Compatibility табот селектираш Run this program... и од паѓачката листа одбираш некој оперативен каде што овој фајл работи.
fala na predlogot ali nema da izberam windows xp(premnogu e stara igrava)

ima nekoje drugo care?
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Па и не треба да избереш XP, туку некој постар Windows, пример 98, и XP-то со тој фајл ќе се однесува како 98 (најпросто кажано) :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
Па и не треба да избереш XP, туку некој постар Windows, пример 98, и XP-то со тој фајл ќе се однесува како 98 (најпросто кажано) :)
probav so site operativni t.e 98,ME,NT i 2000....nejke :D


ista preporaka i od mene.compatibility, sum probal i mi uspealo(barem 2-3 pati:D )
ama shadow zaborai eden biten detalj...jas sum baksuz...od prv put i nejke:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,998
Мислења
854,407
Членови
29,630
Најнов член
kiko1337x
На врв Дно