• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

GTA Classics

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Еве ги за сите обожаватели на сериалот ГТА, кецот и двојката, специјално прилагодени за да работат на нови компјутери.

Бесплатно можете да ги симнете право од официјалната стана на Рокстар Гејмс:

GTA 1


Линк:
http://www.rockstargames.com/classics/gta.html


GTA 2Линк:
http://www.rockstargames.com/classics/

Enjoy :)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
хехехе :)) Интересна тема :bravo:
Сеуште ме нервира таа мисија од првата слика..
Знам дека мисиите се добиваа преку говорница, но имаше и една таква мисија што требеше за одреден временски интервал да посетиш незнам колку говорници.. Веројатно на таа мисија ја откажав играта :lut2:

:LOL:
 

bobson

Gaining Experience
29 јануари 2009
805
440
Orgrimmar
bobson's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X | BeQuiet! DRP4
Motherboard
ASUS Prime X470 Pro
Storage
970 Evo Plus 500Gb, 850 Pro 256Gb, WD5000AAVS, WD10EZEX
PSU
Antec HCG850M
RAM
G.Skill Ripjaws V 2x8Gb @ 3600 Mhz
Video card
Gigabyte GeForce® GTX 1070 8GB G1
Case
Deepcool Tesseract White
Mouse
Logitech G502 | QCK+
Keyboard
Ripjaws KM570 RGB MX Brown
Audio
Realtek® S1220A | Sennheiser GSP300
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro
HijackHacker fala za ova igrive gi isturiv od igranje ama na Sony PS 1 :D Sea ke im se vratam ama na PC :muahaha:
 

dashbog

Gaining Experience
24 јуни 2008
178
151
Тоа беа единствените 2 игри од ГТА серијалот што ги имам играно. Овие поновиве ниту ги имам играно ниту планирам да ги играм а за овие 2 може да се потсетам на старите добри денови.
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
Не ми се верува дека не сум ја видел темава до сега.
НН: :bravoska:

Одам да се потсетам на старите добри времиња :D
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
Да бе, јас се сеќавам ко помал дури и киснев по интернет кафе-а за да ја играм единицата, зашто не можев да ја најдам и да ја играм дома. Потоа само на РЅ-1 ја имав двојката, и не можев да поминам една мисија, и од нервоза го скршив CD-то и после ми беше криво :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,794
Мислења
850,530
Членови
29,481
Најнов член
Hekri
На врв Дно