• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

GTA 4 torrent и проблеми

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Borgski

Intern
31 јули 2008
67
1
GTA 4 официјално излезе на 02.12.2008. На торент ја имаше уште истиот ден ама е голема факинг 13.5 гб ок ја спуштив. Вчера после полноќ најдов добар и функционален крак. Арно ама од како ја пуштив после одредено време играње камера почнува да лула лево десно и не е игрива играта воопшто. Она што го најдов на торент форумите беше дека решението е GTA4launcher.exe да се пушти во компатабилити моде како windows 2000 .Ок го сторив тоа после 20 минутно играње камерата почна пак да зеза. Излегов ја исклучив компатабилноста и во наредните 3 сати играта возеше ок.
Инаку ГТА4 барем во првичниве 3 сата и 20 минути е најубавата гта до сега.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Незнам зошто така ти прави. Постојат повеќе функционални кракови.
Види на една страна нешто во врска со GameCopyWorld или така нешто се викаше, може таму имаат решение за твојот проблем :rolleyes:
 

kicedz007

Баниран/a
7 декември 2008
215
10
Се согласувам со HijackHacker. И јас на мојата „канта“ ја играм ГТА 4 на средно ниво на графика со неверијатни 20 фрејма во секунда !!! :LOL::LOL::LOL:
 

mztrifunovski

Intern
20 февруари 2008
272
2
Жити се пиши која канта ја имаш зашто јас на мојава машина (дефинитивно не е канта) исто ја играм на medium и исто вади 20 фрејма

ЕДИТ:

Само што ја видов твојата конфигурација:
Intel Celeron d 336 @ 3.07 GHz OC'ed
1.5 GB DDR2 RAM
80 GB HDD
Ati sapphire x1650pro 512mb ddr2
EPoX EP 5G945-MJ Overclocking Motherboard

На ова ако на medium вадиш 20 фрејма, а јас на e8500 и 4870X2 вадам исто 20 фрејма, ти пружам рака. Значи имаш ѕвер компјутер.
 

kicedz007

Баниран/a
7 декември 2008
215
10
THX не знаев PilGriM, нависина сум глуп.хахахаха. и за сите кои сакаат да ја дознаат мојата канта нека идат на мојот узер, па во тоа табот „За мене“ и нека си прочитаат.

Поздрав :cool:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,096
Мислења
838,330
Членови
29,012
Најнов член
Ivan1985
На врв Дно