• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

GTA 4 најавена за PC

Borgski

Intern
31 јули 2008
67
1
Денес беа најавени првите информации околу престојната ГТА 4 за пц повелете читнете.

http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=218942

јас само се надевам дека ќе ги направата добри контролите на маус и тастатура бидејќи сепак на пц е. Е да и колку што гледам малце е преместен датумот за европа од 21 на 24 ноември. Уфффф :ua:
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Ќе треба да фрлам пари за нов PC :plachko2: на овој сто го имам нема да ја бидне :plache:
 

Borgski

Intern
31 јули 2008
67
1
Онда земете си конзола, нема иднина во PC игрите, освен ако не си некој FPS, RTS фанатик. Ќе платиш еднаш, ама ќе немаш гајле до следната генерација конзоли.
Конзола планирам да земам само доколку престанат да се произведуваат Pc-a. Така да не ми кажувај да земам конзола побрзо ќе престанам да играм (иако мислам дека ке биде тешко затоа што играм 16 години на пц а пред тоа на флипери и комодоре и слични спектрум клонови) значи конзола не земам а fps фанатик сум а искрено да ти кажам некако опцијава со нишанењево ми е по реална со моусе од колку на некое дугменце од гејмападон да кликнам и автоматски да ми кружи по метите.
 

Borgski

Intern
31 јули 2008
67
1
Само предложив, не мора одма да напаѓаш. Реков ако не си FPS, RTS играч, зошто нема шанса таков тип на игри да се играат на конзола. За разлика на конзола полесно се играат тип на игри како GTA што се, а и не мора да се грижиш дали ќе ми ја прими или ќе сецка, зошто секогаш е ист стандардот. Е тука доаѓа па друг проблем со оваа генерација на конзоли, треба High-Def телевизор да се има.
Revan sorry страшно лош ден ... не сакав да напаѓам искрено кога би можел да си дозволам би си ги купил сите можни конзоли во моментов ако ништо повеќе има сигурно 5-7 игри кои што сериозно вреди да се изиграат.
Поздрав и sorry уште еднаш
 

Borgski

Intern
31 јули 2008
67
1
Вчера беа објавени спецификациите на хардверот потребен за ГТА4.

Operating System: Windows XP SP2
Processor: Dual core processor (Intel Pentium D or better)
RAM: 2GB
Hard Drive: 18GB free hard disk space
Video Card: 512MB Direct3D 10 compatible video card or Direct3D 9 card compatible with Shader
Drive: DVD-ROM dual-layer drive

http://www.ggmania.com/?smsid=25871
ете го и директниот линк.
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
Вчера беа објавени спецификациите на хардверот потребен за ГТА4.

Operating System: Windows XP SP2
Processor: Dual core processor (Intel Pentium D or better)
RAM: 2GB
Hard Drive: 18GB free hard disk space
Video Card: 512MB Direct3D 10 compatible video card or Direct3D 9 card compatible with Shader
Drive: DVD-ROM dual-layer drive

http://www.ggmania.com/?smsid=25871
ете го и директниот линк.


Само ХР? А Виста?
wtf....18 гига?
 
Ке има и поддршка за виста нормално, читај кај побарувањето за графичка има DirectX 9 и 10. А 18GB е сосема нормално, игрите си тераат се повеќе и повеќе у простор, веќе немоеш да најдеш нова игра што тежи 4 гига а камоли помалку
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Аааа, претераа со побарувањата.
Ова нема теоретски шанси да работи кај мене.
 

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Значи пак некој маркетиншки трик на пазарот за гемјминг се само за да се купуваат се појаки и појаки компјутери..
 

mztrifunovski

Intern
20 февруари 2008
272
2
Ај јас нема да му ја мислам имам минимум од она што се бара:D:D:D 8500ГТ и Пентиум Д 925, а за хард диск све ќе избришам ако треба.:D:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.178
Членови
31.503
Огласи
34
Најнов член
IsabellaArchie
На врв Дно