1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gsc студио ќе се затвара, заедно со s.t.a.l.k.e.r. 2

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од светот' започната од HijackHacker, 11 Декември 2011.

 1. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  http://www.rockpapershotgun.com/2011/12/09/wuh-oh-gsc-stalker-2-dead/
  според ова, во Понеделник ќе има официјално соопштение. мене искрено ќе ми е многу жал да видам една ваква серија од игри да заврши, посебно кога во развој е 4то продолжение.

  одсекогаш сум ги сакал и stalker игриците, а посебно фасциниран од chernobyl зоната, а ова беше до сега најблиску до неа што можевме да стигнеме...стварно лоша вест :/
   

Сподели

Вчитување...