• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

GRID racedriver

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
ова е нова тркачка симулација со коли издадена од codemasters, го спуштив демото и морам да признаам бев воодушевен од графиката колите и околината се одлично направени, а штетата и после најмал судир може да се забележи на каросеријата на колата и влијае на перформансите. Како солиден NFS играч мислев без проблем ќе сум прв, но реалноста е дека не успеав ни да стигнам до целта :D толку ја искршив колата што не можеше да продолжи повеќе, дрифтот е интересен ама исто многу тежок. Мислам дека на тие што играле gran turismo или toca ќе им биде полесно, физиката на колите е доста слична со тие игри. Во секој случај ја препорачувам играва на сите љубители на тркачки симулации.

screenshots
 
M

Mr.Alien

Гостин
Кај си бре, Freaker, одамна не сме продискутирале:D.
Има ли Force feedback во играва? Би требало, според мене, со оглед на реалноста на физиката што ја наведе....?!?!
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
е Mr.Alien уште не сме го испиле пивото во Охрид :D. Се сеќавам на нашите дискусии ама никогаш не стигнавме до fight club :D иначе за играта во демото не сретнав таква опција а и не прочачкав толку во сетинзите за контролери зошто немам волан ама во целосната верзија би требало да има. Сега се спремам да ја спуштам само ќе потрае 6 гига е.
 

mztrifunovski

Intern
20 февруари 2008
272
2
Ne moras taa da ja simnes simni si ja od Skullptura 1,72gb e. Inaku igrata e dzverska, prekrasna grafika, ubavi pateki i poznati koli. Najinteresno vo igrata mi e Le Mans 24h.
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
е ти демото си го пробал,ама јас цела:D.играва е стварно добра но за љубителите на реални(мислам дека е доволно реална) тркачки симулации,за тие кои неможат да се замараат со тешко вртење на колите и слично не се препорачува баш.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42.985
Мислења
890.307
Членови
31.719
Огласи
223
Најнов член
Cicoblageeeeee
На врв Дно