1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Greetings!

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од Gregorius_Morganus, 5 Јули 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Gregorius_Morganus

  Gregorius_Morganus
  Intern

  23
  19
  27 ноември 2018
  Здраво живо стари и млади членови на форумов. Се зачленив пред некое време (не ми текнува кога точно) и не бев влезен до вчера кога разгледував огласи по што бендисав нешто па...лонг стори шорт: фан на дц комикс, 25 години, невработен ИТ Техничар.

  Понатаму ќе можете да ме најдете во хардвер делот од форумот, каде ќе се трудам да помогнам колку што можам, а и да споделам мислење за новите хардверски достигнувања на великаните и на оние помалите компании за кои многу малку слушнале.

  Со почит,

  Грегориус_Морганус :)
   
  На Draynor, cgfreak, Fatal1ty_ и уште 7 други им се допаѓа ова.
 2. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,331
  4,839
  21 Јануари 2009
  Добредојде.

  Што е тоа ИТ техничар?
  Сервисер ти е омаловажувачки или сепак ИТ техничар е нешто повеќе, или помалку!?
   
 3. Gregorius_Morganus

  Gregorius_Morganus
  Intern

  23
  19
  27 ноември 2018
  Никако омаловажувачки, само како официјална титула го пишав :). ИТ техничар не е само обичен сервисер, туку и човек што барата со софтверски проблеми од типот на оперативни системи, виртуелни машини и мрежи, али генерално може да се нарече сервисер.

  Фала на топлото добредојде патем.
   
 4. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,331
  4,839
  21 Јануари 2009
  Во дипломата ти пишува ИТ техничар?
   
 5. Gregorius_Morganus

  Gregorius_Morganus
  Intern

  23
  19
  27 ноември 2018
  Во дипломата ми пишува Компјутерски Техничар. Под официјална титула се мисли на глобално прифатен поим за индивидуа која ги врши тие дејствија што ги набројав.

  Кажи ми, истиот проблем го имаш и со луѓе што се идентификуваат како инженери?
   
 6. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,331
  4,839
  21 Јануари 2009
  Види, иако ти делувам агресивно, јас немам никаков проблем. Само прашувам.
  Фала ти на појаснувањата.
   
 7. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,053
  4,203
  4 ноември 2013
  Машко
  Добредојде другар, имај пријатен престој.
   
 8. Torlakian

  Torlakian
  Gaining Experience

  99
  74
  21 oктомври 2014
  Машко
  Еве ја ќе ти кажу кд си се зачленија.
  Да се освестиш: 27 ноември 2018
   
  На Gregorius_Morganus му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Gregorius_Morganus

  Gregorius_Morganus
  Intern

  23
  19
  27 ноември 2018
  Фала! Само што го постирав тоа видов дека уствари пишува кога сум се зачленил. Whelp, тоа е што е.
   
  На Torlakian му/ѝ се допаѓа ова.
 10. krema

  krema
  Professor

  8,727
  8,460
  24 Јуни 2009
  Машко
  Поздрав :)


  Инаку AMД или INTEL фан?
  и ипхоне или самсунк?

  Имај пријатен престој. :cool:
   
 11. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,161
  3,450
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Поздрав, се надевам ќе научиме нешто взаемно.
   
 12. Gregorius_Morganus

  Gregorius_Morganus
  Intern

  23
  19
  27 ноември 2018
  - AMD - земав Рајзен конфигурација лани после користење INTEL Mobile i3 (знам дека не е исто ко десктоп процесорите, не ме распнувајте) 7 години и се препородив. Моментално чекам 3та генерација на Рајзен за да продадам бубрег и склопам екстра компјутерче.
  - Не ги сакам ни ипхоне ни самсунк, си користам кинезерија Xiaomi RedMi 5 за 150 јурци и кога не кочи сум задоволен од него. Нареден апгрејд ќе биде (ваљда) Xiaomi Blackshark 2.

  ЕДИТ:
  Тука сум за да учам и споделувам што знам, секако деќа ќе постои взаемно помагање и учење. Фала на топлото добредојде, секое добро.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,225
  23,992
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Читни ги факинг правилата, и прашај што не е јасно.
  Имај приатен престој впрочем :)
   
  На Gregorius_Morganus му/ѝ се допаѓа ова.
 14. PC_GAMER

  PC_GAMER
  Intern

  96
  47
  16 Јуни 2017
  Машко
  Добредојде друже:)

  Навистина импресивен вовед. Имај пријатен престој на форумов.

  Поздрав и се најдобро.
   
  На Gregorius_Morganus му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Gregorius_Morganus

  Gregorius_Morganus
  Intern

  23
  19
  27 ноември 2018
  Ги прочитав, ги прочитав, чил. Фала на топлото добредојде патем :)

  Фала друже, гледав со еден пост да опфатам повеќе работи за себеси, за да не спамам колку да се билдаат постови.
   
  На PC_GAMER му/ѝ се допаѓа ова.
 16. koki

  koki
  Gaining Experience

  249
  130
  3 Март 2010
  Добредојде :)
   
 17. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,218
  619
  3 Декември 2008
  Машко
  Добредојде, и имај пријатен престој.
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...